Sennder 160 Milyon Dolar Yatırım Alarak Unicorn Oldu

Berlin merkezli girişim Sennder 160 milyon USD yatırım aldı. D turunda yatırım aldıkları yatırımcılar arasında Accel, Lakestar, HV Capital, Project A ve Scania var. Şirket yaptığı açıklamada, eski yatırımcılar da şirketimizin iş modeline ve ilerlediğimiz doğrultuya olan güvenlerini onaylayarak yatırımlarına devam ediyor, dedi.

Sonuç olarak Lojistik girişimi bir milyar USD değerlenmeyi aşarak kendisini Unicorn olarak adlandırmaya hak kazandı. Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı David Nothacker; “Sennder’in misyonu ve vizyonu bir realiteye dönüştüğü için çok gururluyuz.” “Artık endüstrinin belirli aktörlerinden biriyiz, lojistik sektöründeki köklü şirketler seviyesine geldik açıklamalarında bulundu.

2015 yılında kurulan Sennder, lojistik şirketleri için her şey dahil bir program sunuyor. Yazılım diğer hizmetlerin yanında rota optimizasyonu da yapıyor. 10.000’den fazla araç Sennder ile yollarda. Girişim bünyesinde 800 personal barındırıyor. Alman DAX30 şirketlerinden on tanesi Sennder’in hizmetlerinden yararlanıyor.

Alınan yatırımın 100 milyon USD’lik bir kısmı teknolojinin geliştirilmesi ve büyümeye ayrılacak. Sennder kalan 60 milyon USD’nin hızlı genişleme için harcanmasını planlıyor.

Kaynak: https://www.startbase.com/news/160-millionen-us-dollar-investition-machen-sennder-zum-unicorn/