Bugünün Lojistiğini Yarının Teknolojileriyle Yönetmeye Var Mısınız?

Bugünün Lojistiğini Yarının Teknolojileriyle Yönetmeye Var Mısınız?

Büyük bir lojistik firmasının Yurtiçi ya da Yurtdışı Operasyon Direktörü olduğunuzu düşünün.

Her gün 2.500–3.000 kamyona yakın FTL (Full Truck Load: Tam kamyon yükü) operasyonun sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından sorumlusunuz. Onlarca kontratlı müşteriniz için ülke çapındaki yüzü aşkın noktadan yükleme yapıyorsunuz.

Her gün binlerce müsait, uygun nitelikte ve güvenilir kamyonu Türkiye’nin dört bir yanında rampalara gecikmeden sokabilmek için ekibiniz büyük savaş veriyor. Sadece spottan günlük olarak tedarik edeceğiniz doğru kamyonları bulmak ve nakliye süreçlerini yönetmek için onlarca insan çalıştırıyorsunuz. Operasyon yönetim merkezlerinizde yüzlerce çalışanınız telefonla yoldaki kamyonculara ulaşmaya çalışıyor, süreci telefon trafiğiyle takip edebilmek için çabalıyor.

Baştan sona stresli bir hayatınız var, her telefon sizi yerinizden hoplatıyor.

Şimdi geleceğin lojistik yönetimini avucunun içine getiren TIRPORT’la bu operasyonu yönetmenin nasıl bir konforu olabileceğine birlikte bakalım:

Akıllı telefonunuzdaki TIRPORT Kurumsal Aplikasyonundan Türkiye genelindeki operasyonunuza tek tık ile ulaşabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=LlbOd25X6YA

Türkiye’deki hangi operasyonunuzda kaç kamyon açığınız olduğunu, kaçının yükleme aşamasında, kaçının yolda, kaçının teslim sürecinde olduğunu “kimseye sormadan” görebilirsiniz
İhtiyacınız olan noktalara, istediğiniz niteliklerde, yakınınızda ve “müsait” olan kamyonları TIRPORT “Uygun Kamyon Bul” modülünden Uber bakar gibi seçebilirsiniz. Kamyoncunun tüm geçmiş performansını, güvenirliğini online kontrol edebilirsiniz. Uygun gördüklerinize tek hareket ile yük önerebilir, ya da ilandaki yüklerinize gelen kamyoncu tekliflerini değerlendirebilirsiniz.​

Tüm nakliye süreçlerini, teslimat aşamalarını, gerçek-zamanlı konum-tabanlı uçtan uca izleyebiliriz, onayları kontrol edebilirsiniz.

Gümrüğe takılan kamyonu, durmaması gereken yerde bekleme yapan şoförü, rotasını değiştireni, vaktinde boşaltma noktasına varamayacak olanı, boşaltma noktasına gelmiş hala boşaltma için bekletileni önceden görebilir, aksaklıklardan anında haberdar olabilirsiniz.

TIRPORT’un güvenli taşıma sistemiyle malınızı kolay kolay çaldırmaz, anomali durumları teknolojinin desteğiyle önceden fark edebilirsiniz.

Sektörün yeni nesil elektronik para altyapılı Param TIRPORT Kart’ı spottan tedarik ettiğiniz kamyoncuya güvenli ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz

İrsaliye, fatura gibi tüm resmi dokümanlara dijital olarak her yerden ulaşabilirsiniz.​

Mallarını ulaştırmaya çalıştığınız müşterilerinizin müşterilerine TIRPORT SSL ile uçaklardaki biniş kartı gibi güvenli bir SSL link gönderirsiniz. Müşteriniz linki tıklattığı an itibariyle kamyonun nerede olduğunu canlı görür, şoföre ulaşabilir, araca doğru malın yüklenip yüklenmediğini dijitalleştirilen irsaliyeden kontrol edebilir. TIRPORT’un SSL hizmeti E-Ticaret Sitelerinin ve Kargo firmalarının “Kargom Nerede?” animasyonlarına benzemez, TIRPORT’la her şey gerçek, anlık, konum-tabanlı ve erişilebilirdir.

TIRPORT’un artırılmış zeka ile desteklenen Akıllı Çağrı Merkezi Sistemi ile binlerce kamyonluk günlük operasyonunuzu halen yaptığınız gibi yüzlerce insanla değil, yüksek teknolojiyle 15–20 kişiyle yürütebilirsiniz.

Gün sonu raporu almak için onlarca e-postayı kontrol etmek zorunda kalmazsınız. Aylık tamamlanan taşımalarının envanterlerini çıkarmak, müşteri hesaplarını kapamak ve faturalarını kesebilmek için binlerce taşıma belgesini onlarca çalışanla her ay toplamaya çalışmak için uğraşmasınız. TIRPORT yönetim panellerinde ihtiyacınız olan tüm raporlar, size özel gerçek-zamanlı, konum-tabanlı, istediğiniz dönemler için her zaman hazırdır.

İster öz malınızdaki SGK’lı çalışanınız olan şoförünüz, ister spottan tedarik ettiğiniz kamyoncu olsun çalıştırdığınız herkesin geçmiş nakliye kayıtlarına size özel dashboard’lardan ve cepten anında erişebilirsiniz.

TIRPORT konforuyla birlikte ne Ulaştırma Bakanlığı’nın Yeni Karayolları Yönetmeliği’nin 01 Ocak 2022 itibariyle zorunlu hale getireceği U-ETDS raporlaması, ne de kamyoncunun faturayı size hatasız kesebilmesi bir sorun olmayacaktır. Her ikisi de TIRPORT’ta tek tuşla hazır hale getirilmiştir.

Dünyada lojistik teknolojileri yaygınlaşıyor, lojistik yönetimi hızla dijitalleşiyor. ABD’li Convoy, Coyote, Project44, Keep Truckin, Next Trucking, Çin’li Manhang Group (Houchebang), Hindistanlı Rivigo, Blackback ve Delhivery Unicorn eşiğini geçtiler. Sıra dışı teknolojiler dünyadaki 8 trilyon dolarlık lojistik pazarından daha büyük pay kapmak için yarışta.

Avrupa’da ise “Freight Service” kategorisinde Türkiye’den TIRPORT, Almanya’dan Sennder ve InstaFreight, Fransa’dan Everoad, İspanya’dan Ontruck yarışta ön planda dikkat çekiyor.

Sadece son bir yıl içinde günlük 2500’e yakın FTL taşımaya ulaşan TIRPORT, Türkiye’nin yanında, Avrupa ve MENA bölgesinde de liderliğe oynuyor. Türk Pazarına girmeye başlayan yabancı kökenli lojistik teknolojilerine göre çok üstün olan TIRPORT, teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyor. Web portallarından ve bunların App görünümlerinden yük listeleri yayınlayarak kendilerini lojistik teknolojisi ilan eden girişimlerin aksine TIRPORT’un en büyük üstünlüğü, lojistik firmalarına ve yük sahibi fabrikalara operasyonlarını uçtan uca yönetebilecekleri eşsiz bir teknolojik deneyimi sunabiliyor olmasıdır.

Türkiye’nin en büyük lojistik firmasının operasyonu bile, TIRPORT’un Yük Verenlere ve Lojistik Firmalarına özel Aplikasyonu “TIRPORT Kurumsal” ile uçtan uca sorunsuz yönetilebiliyor.

Türkiye’nin önde gelen markaları ve lojistik firmaları operasyon yönetiminde TIRPORT’u seçmeye devam ediyor. TIRPORT önümüzdeki 3 yıl içinde günde 30 binin üzerinde FTL operasyonu en fazla 100 kişiyle yönetmeye adaydır.

TIRPORT’un avantajları ile tanışmak ve indirimli olarak denemek için lütfen tıklayınız. https://tirport.com/yuk-verenler