TIRPORT’un Doğum Günü: Artık 7 Yaşındayız (5 Kasım 2015)

TIRPORT'un Doğum Günü: Artık 7 Yaşındayız (5 Kasım 2015)

Kurucu ortaklarım Burcu Kale ve Hakan Özçubukcu ile birlikte, lojistik sektörünü dijitalleştirerek dönüştürmek için çıktığımız bu yolculukta 7 yıl geride kaldı.

Markaya adını verdikten bir hafta içinde, 11 Kasım’da ofisimizi kiraladık, Aralık 2015’te 9 kişiyle yola çıktık. 2016 Haziran’da şirketimiz GRN Lojistik Teknolojileri A.Ş.’yi kurduk.

2018 sonunda Çin’de Create@Alibaba tarafından Unicorn olacak 20 Startup’tan biri seçildik.

Crunchbase’de ilk 10 lojistik teknoloji arasında sıralanıyoruz. Avrupa’da 5 Digital Freight Network arasındayız.

Şimdi ise 80 kişilik takımımız, aramıza yolda katılan yeni ve yabancı yatırımcılarımızla dünyada 11 ülkede, 7 dilde, günde 4500’ün üzerinde FTL(tam kamyon) taşımayı yönetiyoruz.

TIRPORT‘lu yaptığımız kamyoncu sayımız 108 bini geçti. 3 yıl içinde 250 bin kamyoncumuzla dev bir aile olmayı, globalde 1,5 milyon kamyoncuya koşmayı, günde 80 milyon dolar navlun ödemesinin yapıldığı Türkiye’de 5 yıl içinde tek başımıza %7,5 pazar payı hedefliyoruz.

TIRPORT‘u örnek bir teknoloji girişim okuluna dönüştürdük. Stajyer aldığımız gençlere yatırım yapıyor, iyi bir sistemde, etkili liderlik ve öğrenme ortamında onları nakış işler gibi işleyerek kendilerini değerli ve özel hissetmelerini sağlıyoruz. Yarınların yüksek rekabetine ve teknolojilerine hazırlıyoruz.