TIRPORT Teknolojileri Kamyoncuların Hayatını Kolaylaştırıyor

TIRPORT Teknolojileri Kamyoncuların Hayatını Kolaylaştırıyor

Amerika’da 80 bin kamyon şoförüne ihtiyaç olduğu tahmin ediliyor, doğru çözümler üretilmezse bu rakam önümüzdeki on yılda 160.000’e ulaşabilir.

Kamyon şoförü eksikliği, limanlardan ve fabrikalardan mağaza raflarına ürün getirilmesini zorlaştırıyor; bu durum da çeşitli ürünlerin fiyatlarında artışa yol açıyor.

Bir çok kişi yapılan işi stresli bulduğu, karşılığında tatmin edici bir gelir elde edeceğini düşünmediği için kamyon şoförlüğünü tercih etmiyor. Bu da bizlere gösteriyor ki gerekli önlemler alınmazsa tüm dünyada önümüzdeki 10 yıl içinde kamyon şoförü kıtlığı yaşanması kaçınılmaz.

Türkiye’de SRC belgesine sahip 1.2 milyon kamyon şoförü, yaklaşık 880 bin 16 ton ve yukarısı kamyon var. Göreceli olarak kamyon şoförü eksiğimiz yok gibi görünse de nitelikli ve uluslararası nakliye yapabilecek kamyon şoförü sayımız 30 binin altında. En temel problem yabancı dil olmakla birlikte, eğitim ve akredite sertifikalar karşımıza engel olarak çıkıyor.

Türkiye’de lojistik sektörünün hızla dijitalleştirilmesi ve dönüştürülmesinde öncü rol üstlenen TIRPORT uluslararası geçerliliğe sahip kamyon şoförlerinin yetiştirilmesinde de sorumluluk alıyor.

Teknolojinin lojistik sektöründe kullanımını yaygınlaştırarak kamyon şoförlüğünü cazip hale getirebiliriz. TIRPORT’la;

  • Teknolojiyi kamyoncu eğitiminin merkezine koyuyoruz.
  • Elektronik para altyapılı PARAM TIRPORT Kartımızla navlun ödemelerinde farkı yaratıyor, indirimli akaryakıt fırsatlarından yararlandırıyoruz.
  • İyi performansı ödüllendiriyoruz.
  • Sahip olduğumuz arttırılmış zeka destekli teknolojilerle sürüş ve sürücü güvenliğine odaklanıyoruz.
  • Tek tıkla e-fatura, e-irsaliye ve UETDS raporlamalarına imkan yaratıyoruz.
  • Yüke, istedikleri her yerden, 7/24 TIRPORT yükCEPte uygulamasıyla ulaşmalarını sağlıyoruz.