TIRPORT ile Yük Cebinizde

TIRPORT ile Yük Cebinizde

Taşımacılığın %92’sinin karayolu ile yapıldığı ülkemizde, 1.5 Milyon insan evine ekmeğini kamyonu ile götürüyor. Nakliyecilik, 40 yıldır Anadolu’nun değişmeyen ekmek teknelerinden birisi.

Türkiye’de her gün tam 900 bin Kamyonun yük aldığını biliyor musunuz?

Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan Türk kamyoncusu, ekmeği için tam anlamıyla hayatta kalabilme mücadelesi veriyor; Bir tarafta yüksek akaryakıt – düşük nakliye fiyatı, diğer tarafta dönüş yükü bulabilme derdi, karşı karşıya olduğu yüksek aracı komisyonları ve yollarda doğanın zor koşulları ile her an mücadele…

Neden mi?

Rusya’dan sonra Avrupa’nın en büyük kamyon pazarı Türkiye’de. 2015 verilerine göre Türkiye’de yılda yaklaşık 40 bin yeni kamyon satılıyor. Fakat Avrupa ve Amerika’dan en büyük farkımız ise bizde satılan 10 kamyonun 9’unun şahıslara satılıyor olması. Sayıları 6.000’i bulan nakliye firmalarının “ÖZMAL” adını verdiğimiz kendine ait kamyon sayısı, dünya ortalamalarının çok altında, ortalaması % 5 bile değil. Örneğin Türkiye’nin en büyük nakliye firması günde yaklaşık 4 Bin taşımaya aracılık yaparken, Özmal sayısı 400’ün altında. Sayıları yüzleri bulan nakliye firmasının 1 tane bile kendine ait kamyonu yok.

Akıllı telefonlar hayatımızın her alanına giriyor…

Yaşantımıza farklı yerlerden dokunarak bizlere değer yaratmaya devam ediyorlar. Artık telefonlardan sipariş veriyoruz, taksi çağırıyoruz, yolumuzu buluyor, haberleşiyoruz, alışveriş yapıyoruz, kargomuzu takip ediyoruz, çevremizdeki fırsatlardan haberdar oluyoruz, canlı yayın yapıyor, yediğimiz yemeği takipçilerimiz ile paylaşıyoruz, hatta attığımız adımları sayıyoruz…

Biz de TIRPORT olarak, yollardaki yüzbinlerce kamyoncunun yük bulma çilesine teknolojiyle son veriyoruz.

Kamyoncuya;
* Uygun yükü,
* Uygun zamanda,
* Uygun yerde,
* Uygun fiyata,
* Güvenilir Yük Veren’den,
* Yolda giderken bile yük önerebiliyoruz.

Diğer tarafta da Yük Verenlerle, platformumuzu defalarca kullanmış ve iyi performans puanı almış “Güvenilir Kamyoncu” portföyümüzü paylaşıyoruz.

Kamyoncu “Paramı Alabilir miyim?” derdi ile uğraşmazken, Yük Veren de “Yüküm güvende mi?” endişesi taşımıyor.

TIRPORT “Yük Cepte” sloganı ile yükü ve kamyonu olan herkesin aklına gelen ilk marka olma yolunda ilerliyor…