Teknoloji Lojistik Sektöründe Verimliliği Arttırıyor

Teknoloji Lojistik Sektöründe Verimliliği Arttırıyor

Ülkemizde nakliyenin %90’ı karayoluyla yapılıyor. Karayolu taşımacılığı tüm sektörlerle doğrudan veya dolaylı olarak ilişki içinde. Durum böyle olunca taşıma süreçlerinde yaşanan herhangi bir sorun tüm sektörleri etkileyebiliyor. Taşınan malların müşterilerin beklentilerine uygun, zamanında ve eksiksiz ulaşması günümüz dünyasında lojistiğin olmazsa olmazı.

Teknolojinin gücünü kullanarak karayolu taşımacılığında yaşanan sorunları en aza indirerek verimliliği arttırmak ve bunun sürdürülebilirliğini sağlamak mümkün. TIRPORT, sahip olduğu teknolojiler ile bir taraftan lojistik firması ve yük sahiplerinin operasyonlarını uçtan uca yönetmelerini sağlarken diğer taraftan kamyoncuları TIRPORT aplikasyonu arayıcılığıyla uygun ve hazır yüklerle buluşturuyor.

TIRPORT’la yük sahipleri ve lojistik firmaları;

  • Müşterilerine gönderdikleri ürünlerin tüm taşıma sürecini izleyebilir, indirme-bindirme süreçlerine gerçek-zamanlı, konum tabanlı hakim olabilir, her hangi bir sorun olduğunda anında müdahale edebilirler.
  • Operasyonlarını tek bir noktadan yönetebilir, operasyonlarının tüm süreçlerini gerçek zamanlı izleyerek, daha etkin kontrol edebilir, verilerini daha sağlıklı analiz edebilir ve iş akışlarını optimize edebilirler.
  • Şoförlerinin performanslarını izleyebilir, kamyon bazında karlılık ve verimliliklerini ölçebilirler.
  • Boş dönmek zorunda kalacak filo kamyonlarına TIRPORT üzerinden spot yük bulabilirler. Böylece filolarındaki kamyonları daha verimli kullanarak karlılıklarını arttırırken araçlarının boş km oranını azaltarak karbon ayak izinin düşürülmesine katkı sağlayabilirler.
  • Belgelerini dijital olarak yönetme gücüne kavuşurlar. Yük sahipleri ve lojistik firmaları kamyoncu yükü teslim aldığında anında taşıma evraklarının dijital nüshasına ulaşırlar.
  • Tüm geçmiş taşıma verilerine ve kamyoncu bilgilerine 7/24 erişebilir, istedikleri raporlamaları alabilirler.
  • Yurtdışına sefer yapan kamyonlarının uymaları gereken zorunlu güzergâhları, duraklama yapmamaları gereken noktaları önceden tanımlayıp , kuraldışı hareketler ve ihlalleri raporlayabilirler.
  • TIRPORT mevcut ERP yapılarına kolayca entegre edilebilir. TIRPORT’la yük girişlerini toplu olarak yapabilir, düzenli yüklerini kaydederek iş akışlarını hızlandırabilirler.

Diğer taraftan kamyoncular da;

  • Diledikleri yer ve zamanda araçlarının özelliklerine uygun yüklere kolayca ulaşabilirler. Böylece kamyonların boşta kalma süreleri azalır, yük bulmak için tesislerde beklemek zorunda kalmaz, kendi çalışma zamanlarını planlayabilirler.
  • Kamyoncuların en büyük sorunlarından biri gittikleri şehirden boş dönmek. TIRPORT’la kamyoncular dönüş yükü organizasyonlarını yaparak zaman planlamalarını daha verimli yapabilir, giderlerini azaltabilir, kendilerine ve ailelerine daha fazla zaman ayırabilirler.