Şoför Arkadaş! Dönüş Yükün TIRPORT’la Cebinde!

Şoför Arkadaş! Dönüş Yükün TIRPORT'la Cebinde!

YÜK TAŞIYANIN DÖNÜŞ YÜKÜ TIRPORT İLE CEBİNE GELİYOR

TIR ve kamyon şoförlerimizin dönüş yükü bulma çilesi TIRPORT cep uygulamasıyla sona eriyor. TIRPORT şoförlerimizin bitmeyen dönüş yükü derdine daha yola çıkmadan derman oluyor!

Türkiye’de yaklaşık 1.5 Milyon kişi geçimini doğrudan kamyon şoförlüğünden sağlıyor. Piyasada bulunan her 10 kamyondan da 9’u şoförlerin şahsi malı, 1’i nakliye firmalarına ait. Türkiye’de nakliyenin %92’sinin karayoluyla yapıldığı ve her gün 900 bin kamyonun yük aldığı göz önüne alınırsa lojistik sektöründe şoförlerimizin hem maddi hem manevi olarak sırtlarındaki ağır yükün resmi ortaya çıkacaktır.

Şoförlerimizin maddi manevi yükü sadece bu %92’lik yoğun karayolu lojistik trafiğiyle de kalmamaktadır. Dünya ülkeleri ile kıyaslandığında akaryakıtın çok pahalı olduğu Türkiye’de bir kamyon ortalama 2.5 gün gittiği şehirde dönüş yükü bulabilmek için beklemektedir. Bu yurt dışı seferlerde 7 günü bulmaktadır. Hem pahalı akaryakıtın maddi yükü hem de bu bekleyişlerin masrafları şoförlerimizin omuzlarına binmektedir. Şoförler bir an önce geri dönüş yükü bulup hem maddi zararlarını önlemek hem de bir an önce geride bıraktıkları ailelerine kavuşmak için kamyon ve TIR parklarında bazen günlerce yük panolarının önünden geçer ve kendi kamyon/TIR’larına uygun bir yük ümidiyle beklerler. Dönüş yükü bulma ümidiyle günler geçtikçe şoförlerin çektiği yorgunluk ve çilenin artması bir yana bu olumsuz durum aynı zamanda hem şoförlere hem de lojistik sektörüne büyük bir zaman maliyeti, iş gücü kaybı ve konaklama masrafları olarak zarar vermektedir.

Bu geleneksel yöntemlerle dönüş yükü bulma arayışlarının yarattığı tüm olumsuzluk ve zararların çaresinin bilgi akışından geçtiğini gören TIRPORT, sektörün bu kan kaybına dijital bilgi platformuyla çözüm getiriyor! TIRPORT Cep uygulaması ile sektördeki tüm şoförlerimizin araçlarına uygun dönüş yükü bulma çilesi daha yola çıkmadan çözüme kavuşuyor. Dönüş yükü daha yolun başında cepte hazır oluyor. Şoförler TIRPORT uygulaması ile yükü taşıdıkları varış şehrinde bulunan kendi kamyon/TIR’larına uygun olası tüm dönüş yüklerini daha yoldayken görebiliyor ve istedikleri geri dönüş yükünü almak için kendilerine uygun taşıma teklifini TIRPORT cep uygulaması üzerinden verebiliyor. Dönüş yüklerine hızla kavuşan şoförler hem kamyon/TIR parklarında bekleme çilesinden kurtuluyor hem de zaman kaybı ve konaklama maliyetlerini azaltıyor.

Dönüş yükü bulma kolaylığından sadece kamyon/TIR şoförleri değil tüm sektör kârlı çıkıyor. TIRPORT web sitesi ile nakliyecilerimiz de yüklerini taşıtacağı doğru şoför ve uygun araç bulmak için harcadıkları zaman ve telefon trafiğinden kurtuluyor. Artık yüklerine uygun yerde bulunan ve yüklerinin cinsine uygun kamyon veya TIR’ları kendilerine özel TIRPORT web sayfasından görüp seçebiliyor ve sisteme üye tüm uygun ve güvenilir şoförlere yük tekliflerini bir tıkla zahmetsizce iletebiliyorlar.

Sisteme üye olmuş tüm mutlu, huzurlu, daha az yorgun şoförlerimiz daha ilk yükünü ulaştırmak için çıktığı yolun başında dönüş yükünü garantiliyor. Biz buna “yükCEPte” diyoruz! Yük TIRPORT uygulaması ile tüm şoförlerimizin cebinde!


Daha Fazla Bilgi Alın