MAERSK Yeni Yük Takip Mobil Uygulamasını Duyurdu

MAERSK Yeni Yük Takip Mobil Uygulamasını Duyurdu

Maersk Line yüklerinin yönetim ve takibi için yeni geliştirdiği mobil uygulamayı 16 Aralık itibarı ile canlı kullanıma açtı. Bu mobil uygulama ile kullanıcı; yoldaki yükleriyle ilgili kapsamlı bilgiye, yüklerinin nerede olduğunun gerçek zamanlı takibine, yük programlarının yönetimine ve varış yeri ya da belge değişikliği gibi özelliklere kavuşuyor.

Bu konuda öncü olmaya aday görünen Maersk, Türkiye’de de Tedarik Zinciri Şirketi olan DAMCO ile yüksek teknoloji tabanlı online nakliye yönetim sistemini 2017 Ocak itibariyle pilot olarak uygulamaya geçirmeye hazırlanıyor. Pilot olarak Türkiye’deki konteyner trafiği mobil teknolojilerle destekli olarak yönetilecek.

Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlara uyumlu yapılan uygulama ile MAERSK, lojistik taşımacılığı dijital platforma dönüştürme hamlesiyle, hem kâğıt doküman kullanımını ortadan kaldırabilecek dijital bir ortam oluşturuyor hem de eski sistemde oluşan problemleri hızla aşan sorunsuz bir “lojistik ve tedarik zincirine” adım atıyor.

Kaynak: Marinelink , NewsMaerskline