Lojistikte “Cep”ten Yönetme Dönemi Başlıyor…

Lojistikte “Cep”ten Yönetme Dönemi Başlıyor

TIRPORT’un Lojistik Yöneticilerine özel geliştirdiği, lojistik operasyonlarını cep telefonlarından yönetmeye olanak verecek Uygulaması “TIRPORT Kurumsal” artık Akıllı Telefonlarda…

Avrupa’nın ve Türkiye’nin lojistik startup’ı TIRPORT, yıllık 150 Milyar TL’nin döndüğü lojistik sektörüne inovasyonları ile değer yaratmaya devam ediyor.

Taşıma’nın %92’sinin karayolu ile yapıldığı ülkemizde hergün 900 bin kamyon yük alıyor. Türkiye’nin en büyük 5 lojistik firması günlük ortalama 2.500 kamyondan fazla yükleme yapıyor. Bu operasyonlarını yönetebilmek için her birisi operasyon merkezlerinde ve nakliye sitelerinde yüzlerce kişiyi istihdam ediyorlar.

Yaşanan gecikmeler, hatalı sevkıyatlar, sorunlar ve hırsızlıklar, lojistik firmalarında artık paranoya durumuna dönüşmüş durumda. Sadece bu verimsizlik ve zararlardan yılda en az 30 Milyar TL’nin üzerinde ekonomik kayıp söz konusu. Devletin kayıtdışındaki vergi kaybı ise 50 Milyar TL’nin üzerinde.

TIRPORT, yüksek teknolojili çözümleriyle sektörün aktörlerine her yıl milyonlarca TL’lik tasarruf yapmalarına olanak sağlıyor. Daha az adamla çok daha güvenli sevkıyatların yapılabilmesine olanak yaratıyor.

Lojistik Sektörünü Endüstri 4.0’a taşıyan TIRPORT, lojistik firmalarına ve yük sahiplerine, mevcut lojistik operasyonlarını etkili bir şekilde yönetmelerine imkân veriyor.

Kurguladığı yapay zekâ destekli iş modelleri ve kamyonculardaki akıllı telefon uygulamalarıyla sistemi her an kontrol altında tutuyor.

Lojistikte “Cep”ten Yönetme Dönemi Başlıyor

TIRPORT üyesi olan kurumsal firmalar, önlerindeki Dashboard’lardan yükleme planlarını, anlık olarak yükleme aşamasındaki-yoldaki-boşaltma aşamasındaki yüklerini konum tabanlı ve canlı olarak izleyebiliyor. Aksaklıklarından anında haberdar olabildiği gibi, operasyonun her aşamasına müdahale edebiliyor. Olabilecek gecikmelerde öncesinde ikaz edilebildiği gibi, acil durumlarda anlık kamyon ihtiyaçlarını sistem üzerinden tedarik edebiliyor.

Kamyoncuları TIRPORT-YükCepte Uygulaması ile sisteme entegre eden TIRPORT, dünyada ilk defa Yük Verenlere de TIRPORT Kurumsal Uygulaması ile Mobil Telefonlarından yüklerini ve tüm lojistik operasyonlarını yönetebilme ve tüm süreçlere cepten anında müdahale edebilme imkânı yarattı.

Lojistik Yöneticileri Akıllı Telefonlarına ve Ipad’lerine indirecekleri TIRPORT Kurumsal Uygulaması ile masaüstü bilgisayarlarından ve Laptop’larından yapabildikleri tüm işlemleri artık cep telefonlarından da yapabilecekler.

Lojistikte “Cep”ten Yönetme Dönemi Başlıyor
Telefonlarındaki TIRPORT Kurumsal Uygulaması ile;

  • Tüm üyelik süreçlerini,
  • Yeni yük girişlerini yapabilecekler,
  • Yükleme-taşıma-boşaltma aşamalarını adım adım izleyebilecekler,
  • Tamamlanan taşımalara onay verebilecekler,
  • Evrak kontrollerini cep telefonundan yapabileceklerdir.

Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarının ve büyük üreticilerinin tercihi olmaya devam eden TIRPORT, lojistik sektörüne yönelik geliştirdiği mobil teknolojilerle ilklere imza atmaya devam ediyor.