Lojistik Firmaları Operasyon Yönetiminde TIRPORT’u Tercih Ediyor

Lojistik Firmaları Operasyon Yönetiminde TIRPORT'u Tercih Ediyor

Lojistik firmaları operasyon yönetiminde lojistik sektörünün uçtan uca dijital dönüşümüne öncülük eden TIRPORT’u tercih ediyor.

TIRPORT’un lojistik firmaları tarafından tercih edilmesinin 5 nedeni;

1.Tüm nakliye operasyonlarını uçtan uca dijital olarak yönetme ve raporlama gücü

TIRPORT’la lojistik firmaları müşterilerine gönderdikleri ürünlerin tüm taşıma sürecini izleyebilir, indirme-bindirme süreçlerine gerçek-zamanlı, konum tabanlı hakim olabilir, herhangi bir sorun olduğunda anında müdahale edebilirler.

Dünya’nın farklı yerlerinde yürüyen lojistik operasyonlarını tek bir noktadan CEP’ten (iOS/Android) ve WEB’den uçtan uca yönetebildikleri gibi müşterilerine de ürünlerinin taşıma sürecini canlı olarak izletebilirler.

TIRPORT’lu kamyoncularla güvenilir kamyoncu havuzlarını oluşturabilir, gerçek zamanlı olarak operasyonunuzu yönetebilirler.

Gerçek zamanlı veriye dayalı olarak operasyonel süreçleriyle ilgili ihtiyaçları olan her türlü raporlara ulaşarak, sağlıklı öngörülerde bulunabilirler.

2. Verimlik artışı ve operasyon maliyetlerinde azalma

TIRPORT’un gerçek zamanlı ve uçtan uca görünürlük gücüyle lojistik firmaları günlük operasyonlarını kolaylaştırmakla kalmaz; operasyonlarını çok boyutlu olarak değerlendirme, gecikmeler, aksaklıklar ve verimsizlikleri zamanında görerek analiz etme imkanına kavuşurlar. Böylece yürüyen operasyonlarındaki kayıpları zamanında görerek önleyebilir, operasyonlarını optimize ederek iş yükünü ve hata oranlarını azaltırlar, işgücü planlamalarını iyileştirerek maliyetlerini düşürürler.

Dijital evrak yönetiminin gücüyle bekleme ve kayıplarını azaltırlar. Tüm ürün teslimat süreçleri TIRPORT’un dijitalleştirilmiş onay mekanizmaları ile sorunsuz ve doğru bir şekilde yaparlar.

Şoförlerinin performanslarını değerlendirerek, kamyon bazında karlılık ve verimliliklerini ölçerler.

Boş dönmek zorunda kalacak filo kamyonlarına TIRPORT üzerinden spot yük bulabilirler. Boş milleri azaltarak filolarındaki kamyonları daha verimli kullanarak karlılıklarını arttırırlar.

3. Güvenlik

Lojistik firmaları için güvenlik bir numaralı önceliktir, bu nedenle daha önce taşıma yaptırdığı, taşıma süreci boyunca sorun yaşamadığı güvendiği kamyoncularla çalışmak isterler. TIRPORT’lu kamyoncuların evrakları doğrulanmış, tam ve dijital olarak kayıt altındadır. TIRPORT, lojistik firmalarına kamyoncuların performansları inceleyerek performansı yüksek kamyoncularla çalışma fırsatı sunar. TIRPORT’ta kamyoncuların bugüne kadar kaç taşıma yaptığı, yükleme ve boşaltma performansları “performans kartında” kayıt altındadır. Sistem yükleme ve boşaltma performanslarını otomatik olarak puanlar. Yük sahipleri de hizmetten memnun kalıp kalmadığını kamyoncuları puanlayarak gösterir. TIRPORT’ta yüksek performanslı kamyoncular yük sahipleri tarafından da onaylanmış kamyonculardır.

Lojistik firmaları açısından nakliye süreçlerinin zamanında ve eksiksiz olarak gerçekleşmesi müşteri memnuniyeti ve sektördeki itibarları için son derece önemlidir. TIRPORT teknolojileriyle yükleme ve boşaltma noktalarına giriş-çıkışlar, yoldaki beklemeler ve gecikme durumları hakkında anında bilgi sahibi olurlar. TIRPORT teknolojileri yükleme ve boşaltma noktalarına ulaşmadan kamyoncuların taşıma evraklarının uygulamaya yüklenmesine izin vermez. Böylece lojistik firmaları hem yüklerinin hem de taşıma evraklarının güvende olduğu bilir.

4. Müşterilerine daha iyi bir müşteri deneyimi yaşatmak

Lojistik firmaları TIRPORT’la müşterilerine yüklerinin durumu konusunda dijital kanallar sunar. Müşterilerine canlı gönderi takibi fırsatı sağlayarak müşterilerinin güvenini arttırırlar.

TIRPORT’la lojistik firmaları müşterilerine ürünlerinin taşıma sürecini canlı olarak izletip, irsaliye ve faturalarına ulaşmalarını sağlar; tek yapmaları gereken TIRPORT’un taşımaya özel güvenli SSL linkini müşterileriyle paylaşmaları. TIRPORT’lu kamyoncunun aracına yükleme yapıldığında, yükün tüm taşıma bilgileri sisteme dijital olarak işlenir. İrsaliyenin yüke ilişkin detaylarının yanında yükleme ve teslim noktaları, yükleme ve boşaltma zamanları ve şartları da yük bilgilerine eklenir. Kamyon yola çıkarken TIRPORT o taşımaya özel güvenli bir SSL link üretir. Bu link tıklandığında yükün tüm irsaliye bilgilerinin yanında nakliye süreci canlı olarak izlenebilir. Böylece, lojistik firmaları müşterilerini önemsediklerini göstererek daha iyi bir müşteri deneyimi yaşatırlar.

5. Tüm platformlara kolayca entegre edilebilme

TIRPORT mevcut ERP yapılarına kolayca entegre edilebilir. Lojistik firmaları TIRPORT’u mevcut ERP sistemlerine kolayca entegre ederek tedarik zincirlerinde sorunsuz bilgi akışı sağlarlar.