Kamyoncu Performans Kartı Lojistik Sektöründe Fark Yaratacak

Kamyoncu Performans Kartı Lojistik Sektöründe Fark Yaratacak

Ülkemizde trafiğe kayıtlı yaklaşık 850 bin kamyon ve TIR var. Bu araçlar yaklaşık 1,5 milyon şoföre ekmek teknesi oluyor. Lojistik taşımanın %92’lik kısmının karayolundan gerçekleştiği ülkemizde sayıları 6 bine yaklaşan küçük, orta ve büyük ölçekli nakliye firması var ve ülkemizde her gün yaklaşık 900 bin yükleme yapılıyor. Oranlar böylesine yüksek olunca, nakliye firmaları için her gün büyük bir şoför ağına ulaşma zorunluluğu oluşuyor. Her yeni sevkiyat nakliyecilerin güvenilir ve kaliteli şoförlerle çalışmasını gerektiriyor ve bu “kalite ve güvenlik” gereksinimi her geçen gün daha da çok artıyor.

TIRPORT sektörün bu can alıcı ihtiyaçlarına “Şoför Performans Kartı” ile çözüm bulmak için yola çıktı. CRM ve ERP altyapısıyla geliştirilen, çağrı merkezleriyle desteklenen, TIRPORT Mobil Uygulaması ile kullanım kolaylığına kavuşan “Şoför Performans Kartı” ile artık nakliye firmaları, yüksek reytingli, güvenilir ve iyi şoförlerle çalışarak rahata kavuşacak. “TIRPORT Şoför Performans Kartı” kısa sürede hem kamyon sahipleri hem nakliyeciler için iyi ve güvenilir şoföre ulaşmada en sağlam, en geçerli tek ölçüt olacak ve TIRPORT ağına üye olarak çalışan tüm nakliye firmaları lojistik sektöründe FARK YARATACAK.

Sadece nakliyeciler değil! işini hakkıyla, alın teriyle yapan binlerce kamyon/TIR şoförü de artık kendi farklarını ortaya koyma fırsatına kavuşacak. Binlerce rakibi içinde iş arayan TIRPORT ağına üye şoför, başarılı tüm sevkiyatlarının hakkını artık “Şoför Performans Kartı” ile koruyacak ve işverenlere gösterebilecek. İyinin kötünün birbirine karıştığı eski koşulları geride bırakan TIRPORT ağına üye şoför, yaptığı iyi işi “Şoför Performans Kartı” ile işverenlere kanıtlayacak, böylece işi en önde kendisi alacak ve tıpkı iyi şoförle çalışarak sektörde “fark yaratan” Nakliyeci gibi, güvenilir Kamyoncu da başarılı taşıma performansıyla kazancında hakettiği FARKI YARATACAK.

TIRPORT “Şoför Performans Kartı”nın Özellikleri

Nakliyeciler İçin Faydaları:
Şoför Performans Kartı özelliğiyle nakliyeci kendi özel CRM & ERP ekranlarında TIRPORT ağına dahil olan ve aktif çalışan şoförlerin;

Toplam ne kadar taşıma yaptığı,
Toplam kaç kilometre taşıma yaptığını,
Yükleme ve Boşaltma Performanslarını, Yükü “Zamanında” ve “Kusursuz” alma oranlarını. Yükü yolda gecikme yapmadan götürme oranlarını. Yükü yük boşaltma yerine “Zamanında” ve “Kusursuz” teslim etme oranlarını,
Her sevkiyat sonrası (Yük Veren) nakliyecilerle yapılacak anket görüşmesi ve diğer sistem başarı verileriyle oluşan “Kamyoncu Performans Reytingi”ni görebilecek, geçmişe dönük takibini yapabilecek.
“Kamyoncu Performans Kartı” sayesinde ilk defa ülkemiz lojistik sektöründe kamyoncuların performansları veriye dönüşecek ve ölçülebilir olacak.
Lojistik sektörü, şoför arayan kamyon sahipleri ve nakliyeciler için bilimsel, geçerli, güvenilir tek ölçüte kavuşacak. Bu ölçütün sektöre katacağı inovasyon ve prestij TIRPORT ağına üye “nakliye firmalarına” üreticilerin, ithalat&ihracatçıların, perakendecilerin, kısaca anlaşmalı çalıştıkları tüm yük sahibi firmaların nezdinde olumlu, güçlü bir konum oluşturacak. TIRPORT ağına üye prestiji yüksek, güçlü ve güvenilir “nakliye firmaları” katıldıkları ihalelerden başarıyla, yeni anlaşmalarla çıkacak, mevcut “anlaşmalı firmalarını” da her geçen gün rekabet koşulları artan lojistik sektöründe güvenle koruyacak, özetle gücüne güç katacak.

Kamyoncular İçin Faydaları:

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu onaylı oluşturulacak olan “Kamyoncu Performans Kartları” sayesinde sektörde büyük bir inovasyon oluşacak, artık işini düzgün yapan kamyoncu güvenilirliğini güçlü verilerle, başarısını ve iyi işlerini kanıtlayarak, sunacak.
İş arayan TIRPORT ağına üye şoförler artık sektörde kendi farklarını ortaya koyabilecekleri bir ölçeğe kavuşacak. Yükünü ya da kamyonunu teslim etmek için “güvenilir şoför” arayanlara “TIRPORT Kamyoncu Performans Kartını” gösteren başarılı şoför, işverenin gözünde olumlu karşılanacak ve almak istediği işe her zaman en önde kavuşacak. Bu durum iyi şoförlerin pazardaki konumunu güçlendirecek, yük tekliflerindeki pazarlık paylarını arttıracak. İyi şoför daha çok tercih edilecek ve daha iyi koşullarla kazanacak, reytingi yüksek iyi kamyoncuyla çalışan nakliyecinin de içi rahat, işleri yolunda ve “anlaşmalı firmaları” nezdinde prestiji hep yüksek olacak.