Ekol’de Lojistik 4.0 Dönemi Başladı

Ekol’de ‘Lojistik 4.0’ Dönemi Başladı

Ekol’ün yeni ‘Lojistik 4.0’ stratejisi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Musul , “Endüstri 4.0, üreticiden son tüketiciye kadar sonsuz fırsatlar sunuyor” dedi.

Ekol Lojistik, alışagelmiş iş yapış modellerini “Lojistik 4.0” stratejisi ile değiştirdi. Bu sayede müşterilerine entegre, esnek ve etkin çözümler sunmayı hedefleyen Ekol, ciddi bir maliyet avantajı yakalamayı da hedefliyor. Ekol’ün yeni ‘Lojistik 4.0’ stratejisi ve yenilenen yüzü hakkında bilgi veren Ekol Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, “Endüstri 4.0, bir ürünün ilk üreticiden son tüketiciye ulaşıncaya kadar olan tüm süreçlerini karşılayan lojistik sektörü için de sonsuz fırsatlar sunuyor. Doğru ürünün, doğru miktarda, doğru biçimde, doğru zamanda, doğru kaynaktan, doğru yolla, doğru fiyata sağlanması yani lojistiğin 7 doğrusu yeniden şekilleniyor” dedi.

Ekol Lojistik 15 Ülkede Faaliyet Gösteriyor
Şirket, Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Bosna- Hersek, Romanya, Macaristan ve İspanya’nın da yer aldığı 15 ülkede faaliyet gösteriyor. 750 bin metrekare dağıtım merkezinin yanı sıra Intermodal taşımacılık yapan şirketin, haftalık 48 sefer yapan blok trenleri var. Altı Ro-Ro gemisi bulunan şirketin 5 bin 500 araçlık bir filosu bulunuyor.

Kaynak: SABAH