Dünyaca Ünlü Müzik Grubu U2, Lojistik Startup’ı “Convoy”un Yatırımcılarına Katıldı

Dünyaca Ünlü Müzik Grubu U2, Lojistik Startup'ı “Convoy”un Yatırımcılarına Katıldı

U2 grubunun solisti Bono ve baş gitaristi The Edge, teknoloji tabanlı küçük ölçekli taşımacılık şirketlerinin önde gelen ağlarından biri olan Convoy’a yatırım gerçekleştirdi. İki İrlandalı rock yıldızı bu yatırımla tanınmış diğer Convoy yatırımcıları Amazon CEO‘su Jeff Bezos ve Microsoft‘un kurucularından Bill Gates’e katıldı.

Convoy’nun kurucu ortağı ve CEO’su Dan Lewis yatırımla ilgili olarak; “Bono ve The Edge, taşımacılık hakkında tahmin ettiğinizden daha fazla bilgiye sahip. İş hayatlarının çoğunu dünyayı U2 ile gezerek geçirmişler ve şehirden şehre gezerken taşımacılık sektörü ile alakalı oldukça bilgi sahibi olmuşlar, Convoy‘u dinlediklerinde, “teknoloji kullanılarak milyonlarca kamyoncunun işlerini büyütmesine imkan tanınmasını ve kamyonların boş kalmaması sağlanarak israfların azaltılıyor olması fikrini çok beğendiler.” şeklinde konuşuyor.

Kamyonlar ABD’de her yıl yüksüz durumda 100 milyar milden fazla yol kat ediyor. Dünyayı sonsuz kapasiteyle ve israfların önüne geçerek taşıma misyonuyla hareket eden Convoy, ülkedeki küçük ölçekli lojistik şirketlerinin en büyük teknoloji tabanlı ağı olarak bilinen bir platform inşa etti. Convoy, bu ağı optimize ederek kamyon şoförünün geçim kaynaklarını iyileştirecek ve taşımacılıktan kaynaklanan tüm sera gazlarının %7’sini azaltacak şekilde yük taşımacılığı sağlıyor.

Bono ve The Edge’in bu yatırımı 2017 yılı içerisinde gerçekleştirdiği biliniyor.

Kaynak: AmericanTrucker