Dijitalleşme Lojistik Sektörüne Yön Veriyor

Dijitalleşme Lojistik Sektörüne Yön Veriyor

2020 yılının başından itibaren dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte lojistik endüstrisinin ne kadar hayati bir önem taşıdığını hep birlikte gördük. Üretilen malların müşterileri beklentilerine uygun ve zamanında ulaşması gerektiğinin aksi taktirde üretmenin anlamının kalmadığını tüm dünya insanlarıyla beraber tecrübe ettik. Yaşadıklarımız dünya’da lojistik sektörünün beklenenden daha hızlı dijitalleşmesine hatta dönüşmesine yol açtı. Artık üreticiler, müşterilerine gönderdikleri malların tüm taşıma sürecini izlemek, indirme-bindirme süreçlerinde gerçek-zamanlı, konum-tabanlı hakim olmak, canlı rapor alabilmek istiyorlar. Yükleri teslim ettikleri kamyoncuların güvenilirliğini teyit etmeyi bekliyorlar. Taşıma sürecinde her hangi bir sorun yaşandığında anında müdahale etmek, çözüm üretmek istiyorlar.

Her gün 450 bin FTL taşımanın yapıldığı 859 bin kamyonun yollarda olduğu ülkemizde TIRPORT olarak bir yandan lojistik firmalarına yürüttükleri operasyonları uçtan uca tüm dijital platformlardan (iOS/Android/iPad/Web) dashboardlarla yönetme gücü verirken, diğer yandan yük sahipleri ile güvenilir kamyoncuları gerçek-zamanlı ve konum-tabanlı olarak “TIRPORT yükCEPte” uygulamasında bir araya getiriyoruz.

TIRPORT Akıllı Çağrı Merkezimizle tüm üyelerimiz (Kurumsal ve Kamyoncu) için en uygun çözümü üretmeye çalışıyoruz.

Lojistik bilgi servisimiz TIRPORT Insights ile sektöre ilişkin canlı ve güncel veriler, raporlar, analizler ve öngörüleri yayınlıyoruz.

Sizi teknolojilerimizle tanışmaya davet ediyoruz.