DHL, E-Ticaret Girişimcilerine 185 Milyon USD Altyapı Yatırımı Açıkladı

DHL, E-Ticaret Girişimcilerine 185 Milyon USD Altyapı Yatırımı Açıkladı

2016 verilerine göre Türkiye’deki e-ticaret ihracatında %5 büyüme gözleniyor

DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen halihazırda yaklaşık 400 milyar USD hacmi olan ve 2020’de 1 trilyon USD’ye ulaşmasını bekledikleri Global E-ticaret Pazarı’nın lojistik hizmetlerinde büyüme kurguladıklarını açıkladı. DHL, yeni açıkladıkları yatırım planı için mobil teknolojilerine, çalışanlarına ve altyapılarına 185 milyon USD yatırım bütçesi belirledi.

Claus Lassen, Türkiye’deki önemli büyüme alanlarından birinin e-ticaret olduğunu ve 2016 yılının ihracat açısından zorlu bir yıl olmasına rağmen özellikle Türkiye’den ABD’ye ticari gönderilerde %5’lik bir artış görüldüğünü belirtiyor. Türkiye’den tüm Dünya’ya gönderilen kargoların yaklaşık yarısının ABD’ye teslim edildiği ve tüm kargolar içinde e-ticaret gönderilerinin yüzde %29’luk bir oran oluşturduğuna da dikkat çekiliyor. DHL’in yeni e-ticaret destek programında özellikle e-ticaret tabanlı perakende gönderilerine özel geliştirilecek dijital seçeneklerle bu alandaki girişimcilerin olanakları kolaylaştırılacak.

E-ticareti için özel çözümler dönemi başlıyor

Mobil Teknoloji olanaklarından hızla daha çok yararlanmaya başlanan lojistik sektöründe DHL de dijital dünyaya uygun çözümler geliştiriyor. Bu planda, e-ticaret gönderileri için spesifik teslimat seçenekleri sunacak olan DHL, yeni dönemde kargo sahiplerine e-posta veya SMS’ler ile proaktif bilgilendirme hizmeti verileceğini ve artık “esnek teslimat” ile müşterinin “teslimat zamanı ve yerini” istediği şekilde belirleyebileceğini açıkladı.

Kaynak: ULASTIRMA