Uberleşme Trendinin Güneydoğu Asya’daki Başarılı Örneği “Ezyhaul” 836 Bin USD Yatırım Aldı

Uberleşme Trendinin Güneydoğu Asya’daki Başarılı Örneği “Ezyhaul” 836 Bin USD Yatırım Aldı

Singapur merkezli dijital lojistik startup’ı “Ezyhaul” Singapur lojistik sektörü liderlerinden 836 bin USD kuruluş yatırımı aldığını açıkladı, yatırımcı grubun kimlerden oluştuğu bilgisi ise saklı tutuldu. Nisan 2016’da kurulan Ezyhaul, toplam değeri 27 milyar USD’yi bulan Güneydoğu Asya karayolu taşımacılığında oluşan verimsizlikleri dijital teknoloji çözümleriyle aşmayı hedefliyor.

Ezyhaul, lojistik ve nakliye firmalarının ücretsiz olarak katılarak hem ülke içi hem de sınır ötesi taşımalarında yararlanabildikleri UBER benzeri bir dijital ağ hizmeti sunuyor. Sistemden faydalanan lojistik firmaları, yüklerini dijital haritalardan anlık olarak izleyebildiği gibi yükle ilgili tüm dokümanlarına sitemden yine dijital olarak ulaşabiliyor. Ezyhaul, oluşturdukları dijital platformun lojistik firmalarıyla birlikte araç sahiplerine de özellikle dönüş yükü bulma konusunda büyük faydalar sağladığını belirtiliyor.

Aldıkları yatırım ile Malezya gibi Günay Asya’nın diğer anahtar lojistik pazarlarına da açılma imkanı yakaladıklarını vurgulayan Startup’ın kurucu ortağı ve CEO’su Raymond Gillon, canlıya geçtiklerinden beri her ay %80’lik bir büyüme yakaladıklarını, bu başarıda özveriyle çalışan Kuala Lumpur, Penang ve Johor Bahru’daki ofislerinin büyük payı olduğunu ve 2017 başında Güney Doğu Asya’nın iki ana pazarında daha ofis açmakta olduklarını, belirtiyor.

Kaynak: VulcanPost , DealStreetAsia