Türkiye’nin Markası TIRPORT, 2019’a Dünya’nın En Büyük Startup Yarışması Create@Alibaba’da Elde Ettiği Başarılarla Girmişti

Türkiye'nin Markası TIRPORT

Türkiye’nin Markası TIRPORT, 2019’a Dünya’nın en büyük Startup Yarışması Create@Alibaba’da elde ettiği başarılarla girmişti.

E-ticaret devi Alibaba Group 2 yılda bir dünyanın en büyük startup yarışmasını düzenliyor. ABD’den Japonya’ya, Rusya’dan Afrikaya dünyanın 17 farklı bölgesinden 7 bini aşkın ön onay almış Startup yarışıyor. Önce bölge finalleri yapılıyor. Buradan çıkan finalistler Çin’deki 14 şehirde çinli yarı finallerde yarışıyor. Yarı finallerden global finalistler çıkıyor ve Alibaba Group’un başşehri olan Hangzhou’daki dünya finallerine bilet alarak adını yazdırıyor.Yarışmanın temel amacı; Dünyada Unicorn olma potansiyeline sahip 20 startup’ı keşfetmek ve onları dünyaya tanıtmak.

TIRPORT 2019’a Create@Alibaba’nın “Unicorn Adayı” finalistlerinden birisi seçilerek girdi. Bu haklı gururun sorumluluğuyla 2019’da çok çalıştık. 2019 bizim açımızdan çok verimli geçti. Büyümeye, geliştirdiğimiz teknolojilerle farkı yaratmaya ve dünyada sesimizi duyurmaya devam ettik.

Türkiye’de Lojistik yönetiminin dijitalleşmesinde liderliği üstlendik. Hayata geçirdiğimiz inovasyonlarla bölgemizde ve Avrupa’da çok dikkat çektik. Lojistik firmaları, yük sahipleri ve kamyoncuların teknolojiyle tanışmasına fırsat verdik.

2020’de global yolculuğumuz hız kazanacak. Türkiye için teknoloji üretmeye, farkı yaratmaya, bilişim dünyasına yeni gençler kazandırmaya devam edeceğiz.