Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Lojistik Kategorisinde Birinciliği NETLOG Aldı

Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Lojistik Kategorisinde Birinciliği NETLOG Aldı

Ekonomi Bakanlığının katkılarıyla, (TİM) Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen törende “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” ödülleri sahiplerini buldu. Ödül töreninde TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, sıralamaya giren ilk 500 firmanın 2015 yılı içinde 18,5 milyar dolar hizmet ihracatı gerçekleştirdiğini ve 333 milyar dolarlık proje üslendiğini belirtti.

Lojistik kategorisinde birinciliği göğüsleyen NETLOG Lojistik Grubu, ülke sıralamasında ise sekizinci konumda yer aldı. Ödül töreninin lojistik dalında ikinciliği Taha Kargo Dış Ticaret A.Ş alırken, üçüncülük ise Ekol Lojistik A.Ş.’nin oldu.

Türkiye lojistik sektörünün birçok alanında çıtayı yükselten NETLOG; zincir mağaza dağıtımları, sıvı gıda taşıma, hızlı tüketim malları lojistiği ve soğuk zincir taşıma alanlarında yıllardır yerel sektörün bir numarası konumunda, ayrıca, Türkiye’nin en büyük frigo araç filosuna sahip olan NETLOG Türkiye’nin en büyük konteyner forwarding şirketi ünvanını da başarıyla taşıyor.

Bu başarının ardındaki rakamlara bakarsak; 2013’te 1 Milyar TL ciro üreten NETLOG’un, 2015’te cirosunu 1.6 Milyar TL seviyesine çıkarttığını, 2016 yılı sonunda ise günde 4.000’i bulan yükleme trafiği ile 2.5 Milyar TL’nin üzerinde bir ciroya ulaşma hedefini görüyoruz. Üç kıtada, 1.5 milyon metrekare kapalı alanda 100’ü aşkın deposu, 11 ülkede 7 Bine yakın kadrolu çalışanı ve filosundaki 20 Bine aşkın onaylı kamyonu ile NETLOG sektörün en büyük aktörü konumunu başarıyla koruyor.

TIRPORT ailesi olarak lojistik firmalarımızı kutlar ve başarılarının devamını dileriz.

Kaynak: TİM