Tüketim Malları Devi UNILEVER Sevkiyatları İçin Lojistik Mobil Uygulama StartUp’ı CONVOY’la Anlaştı

Tüketim Malları Devi UNILEVER Sevkiyatları İçin Lojistik Mobil Uygulama StartUp'ı CONVOY'la Anlaştı

Unilever Kuzey Amerika Başkanı Kees Kruythoff ve Convoy CEO’su Dan Lewis el sıkıştılar ve böylece Convoy bugüne kadarki en önemli fırsatlardan birini ele geçirdi.

Seattle merkezli bir lojistik startup’ı olan Convoy bugün Kuzey Amerika merkezli ve global bir tüketim malları devi olan Unilever’in tüm sevkiyat işlemlerinde dijital platform yönetimi için Convoy’un hizmetlerinden yararlanacağını açıkladı.

Convoy’un mobil uygulaması kamyoncularla, (örneğin paletli demir gibi bir navlun yükü olan) nakliyecileri buluşturan bir uygulama. Bu startup projesinde mobil temelli ve UBER benzeri bir uygulama ile kamyoncular komisyoncu ya da kamyoncu pazarlarındaki geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak kolayca nakliyecilerin sisteme girdiği tekliflerle yüklere ulaşabiliyorlar.
Convoy navlunun Unilever’in satıcılarından, depolarından ya da perakende ortaklarından alınmasında ya da götürülmesinde kendi networküne dahil olmuş lojistik ve nakliye şirketleri ve TIR/kamyon şoförleri üzerinden hizmet sağlayacak. Bu hizmetler hem Unilever’e hem Unilever’e bağlı diğer markalar olan Degree, Lipton, Dove’a da verilecek, ayrıca tedarik zincirini geliştirmek isteyen başkalarına da.
Convoy’un CEO’su Dan Lewis, Unilever ile yaptıkları bu çok yıllık stratejik ortaklığın Convoy’un lojistik sektöründe oluşturduğu güvenin büyük bir onaylanması olduğunu söylüyor ve ekliyor, “girişimimiz sonuç vermeye başladı ve bunun başkaları tarafından farkedilmeye başlaması da heyecan verici!”
Lewis, bu ortaklıkla birlikte Unilever için onbinlerce sevkiyatın gerçekleşeceğini belirtiyor.
Unilever’in başkan yardımcısı Reginaldo Ecclissato benzeri hizmet veren projeleri eleyip Convoy’u seçmelerinin nedenin Convoy’un kamyon soförünün deneyimlerine önem veren bir anlayışla yapılanmalarını gösterdi.
Convoy, Amazon CEO’su Jeff Bezos, LinkedIn kurucularından Reid Hoffman; Salesforce.com CEO’su Marc Benioff; Expedia CEO’su Dara Khosrowshahi; Dropbox CEO’su Drew Houston; Eski Starbucks Başkanı Howard Behar; Code.org kurucuları Hadi ve Ali Partovi; ve diğerlerinden toplamda 19 milyon dolarlık bir yatırım yardımı alarak Seattle’ın en hızlı büyüyen startuplarından biri oldu.

Kaynak: GeekWire