TIRPORT İle Tedarik Zincirinizi Etkili Bir Şekilde Yönetin

TIRPORT İle Tedarik Zincirinizi Etkili Bir Şekilde Yönetin

Mobil Teknolojiler Tedarik Zinciri Yönetimini Dönüştürüyor

Tedarik Zinciri Yönetimi “müşteri ile doğru ürünün, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru fiyatta” kavuşmasını “doğru malzeme, doğru bilgi ve para akışı” ile yöneterek, “mümkün olan en düşük maliyetle” gerçekleştirmek olarak tanımlanıyor. Bugüne kadar firmalar bu tanımdaki “doğru ürünün, doğru zamanda, doğru yerde, doğru fiyata ve en düşük maliyetle” ulaşması için eldeki tüm geleneksel altyapılarıyla üretim ve hizmet operasyonlarını yönettiler. Son yıllarda ise bu geleneksel yapılarda büyük bir değişim söz konusu.

Kendinden gittikçe daha çok söz ettiren “Dijital Dönüşüm”, “Uberizasyon”, “Sanayi 4.0” gibi kavramlar, çağa ayak uyduran firmaların yönetim gündemi ve stratejik vizyonlarında önemle yer ediniyor. Üretim ve hizmet sektörlerindeki verimlilik anlayışı, yeni bilgi teknolojileriyle çok daha akışkan oluyor. Tüm dünyayı saran Akıllı Telefonlar ve İnternet kullanımının artması “dijital dönüşüm” için önemli bir mobil altyapı oluşturuyor. “Uberizasyon” bilgiye gerçek zamanlı ve konum tabanlı bir anlayışla şekil veriyor. “Sanayi 4.0” ise makinelerin, hatta ürünlerin internet üzerinden birbirleriyle “kendi kendilerine” iletişimde olmasını, lojistik hizmetlerinin “tam zamanında” yönetilebilmesini, makine arızalarının akıllı makineler tarafından önlenebilmesini, üretimde ve hizmetlerde âtıl zaman ve enerjinin minimuma indirilmesini sağlıyor.

Tüm bunların toplamı; bugüne kadar dünya tarihinde görülmemiş artışta bir verimlilik sıçraması oluşturmaya çoktan başladı.

Lojistikte Dijital Dönüşüm Şansını TIRPORT ile Yakalayın ve Tedarik Zincirinizi Etkili Yönetin

Kendilerini bu global değişime uygun yapılandıran tüm firmalar yeni çağın değişim rüzgarıyla yelkenlerini bol bol şişirecek ve mesafe alacak… Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de doğru yatırımlar için zamanında harekete geçilirse geçmiş sanayi devrimlerinde kaybettiğimiz zaman farkı ilk kez kapanma şansı ile karşı karşıya. Çağı yakalama şansı bu kez elimizde görünüyor.

TIRPORT platformu tüm bu global vizyon ışığında lojistik ve bilişim sektörünün deneyimli ekipleri tarafından geliştirilen ileri teknoloji ERP ve CRM altyapılarını ülkemiz lojistik firmalarının hizmetine sunuyor. Bu altyapılar sahada TIRPORT mobil uygulamasını kullanan “kamyon şoförleri” ile “Lojistik firmalarının” aracısız olarak buluştuğu büyük bir Dijital Pazar Yeri oluşturuyor.

TIRPORT’un Üye Lojistik Firmalarına Sağladığı Avantajlar:

Geleneksel lojistik operasyon yönetim sisteminin telefon trafiğine ve maillere dayalı klasik iş yapısına son verir. Dijital platform desteği ile yük bilgilerini pratik bir şekilde sisteme girebilir, yüklere uygun araç ve güvenilir ve müsait şoförlere ulaşabilir.
Her firmaya özel kişiselleştirilebilen TIRPORT Operasyon Yönetim Ekranlarından, yükün ne zaman ve nereden alındığını, yolda anlık olarak nerede bulunduğunu, yükün yoldaki olası gecikme durumunu ve ne zaman hedefe varması gerektiğini görebilir, canlı olarak takip edebilir, kayıt altına alabilir, geçmiş kayıtlara istediği zaman ulaşabilir.
TIRPORT Dijital Platformu üzerinden ihtiyaç duyduğu yer ve zamanda, ihtiyacına uygun nitelikte kamyon bulabilir, “Performans Sistemi” ve “Online Güvenlik Araştırması” sayesinde aradığı güvenilir şoförlere ulaşabilir.
Sektörde belirli hatlarda gerçekleşen reel taşıma fiyatları konusunda haberdar olur.
TIRPORT 3D Yükleme Simülatörü sayesinde depodan, limandan ya da fabrikadan yüklenecek yükün hangi tip kamyon ve kasalara sığabileceğini 5 dk. içinde simüle (önceden 3D olarak görebilme) edebilir.
Yükleme durumunu bir yetkili ekrandan izleyebilir, gelişmelerden ve aksaklıklardan anında “anlık iletiler” ile haberdar olabilir.
Arzu edilirse, TIRPORT güvenli ödeme sistemini kullanarak süreci yönetebilir.
TIRPORT’un anlaşmalı olduğu Petrol Ofisi istasyonlardan indirimli akaryakıt alabilir.
Nakliye Firmasının hizmet verdiği müşterilerinin taşımalarını ayrı ayrı gerçek zamanlı dijital haritadan izleyebilir.
Gerçekleşen tüm taşımaların geçmişe yönelik bilgilerini sistemde muhafaza edebilir. Taşıma ile ilgili tüm prosesleri (İrsaliyeler, faturalar dahil) kayıt altına alabilir.
Sisteme üye hizmet sağlayıcılar ile kazan-kazan ortamları oluşturabilir, “Dönüş Yükü” yaratma konusunda TIRPORT platformunun gücünden yararlanabilir.
Uygun akıllı parsiyel eşleştirmeleri ile lojistik maliyetleri düşürerek kamyoncusunun da daha fazla kazanmasını sağlayabilir.
Her türlü sorunda 7/24 TIRPORT Çağrı Merkezinden (0850 T I R P O R T) destek alabilir.

TIRPORT ağına üye nakliyeciyle anlaşmalı çalışan yük sahiplerinin avantajları.

TIRPORT “Kamyoncu Performans Sistemi” ve “Online Kamyon-Kamyoncu Güvenlik Araştırması” sayesinde güvenilir kamyonlara ulaşabilir
Yükleme durumunu size özel yetkilendirilmiş ekranlardan izleyebilir, gelişmelerden ve aksaklıklardan anında “anlık iletiler” ile haberdar olabilir
Taşınmakta olan kendi yüklerini yol boyunca gerçek zamanlı harita üzerinden izleyebilir
Tüm taşımaları ve yükleme-indirme süreçleri gerçek zamanlı denetleyebilir
Süreçlerdeki aksaklıklardan anında haber olabilir
Gerçekleşen taşımaların geçmişe yönelik bilgilerini sistemde muhafaza edebilir
Taşıma ile ilgili tüm prosesleri (irsaliyeler, faturalar dahil) kayıt altına alabilir
Ödeme süreçlerini SSL altyapısı ile güvence altına alınmış TIRPORT Ödeme sisteminden yapabilme ve sistem üzerinden takip edebilir
Her türlü sorunda 7/24 TIRPORT Çağrı Merkezi’nden (0850 T I R P O R T) destek alabilir

TIRPORT Mobil Uygulamasının Kamyonculara Avantajları:

İstediği zaman ve yerde, aracının özelliklerine uygun yüklere cep telefonundan pratik olarak ulaşabilir
Cep telefonundaki TIRPORT mobil uygulamasından seçtiği yüklere hızlı bir şekilde teklif verebilir
Teklifinin onaylanmasıyla, yükleme noktasına TIRPORT uygulaması navigasyon desteği ile kolayca gidebilir
Ödeme süreçlerini sistem üzerinden takip edebilir
İrsaliye, fatura vb. resmi dokümanları cep telefonu ile sisteme yükleyebilme, kayıp vb. durumlarda zor durumda kalabilir
Tüm Petrol Ofislerinden TIRPORT Kart ile indirimli akaryakıt alabilir
Daha yolda giderken, dönüş rotasına ve zamanına uygun yükler konusunda anlık iletiler ile haberdar olarak, teklif verme ve süreci yönetebilir
TIRPORT’un “En Yakında” hizmeti ile yolda kaldığında müsait durumdaki kendine en yakın tamirci-servisi hemen bulabilir, şehrin fırsatlarından anında haberdar olabilir
Tüm ödeme süreçlerini sistem üzerinden takip edebilir

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu onaylı oluşturulacak olan “Kamyoncu Performans Kartları” ile güvenilirliğini, başarısını ve iyi işlerini kanıtlayabilir
Her türlü sorunda 7/24 TIRPORT Çağrı Merkezi (0850 T I R P O R T) ‘tan destek alabilir