Platformunda 100 Bin Kamyon Bulunan Lojistik Startup’ı Convoy, Goodyear ile Ortaklık için Anlaştı

Platformunda 100 Bin Kamyon Bulunan Lojistik Startup'ı Convoy, Goodyear ile Ortaklık için Anlaştı

Yük taşıyanları kendilerine uygun yüklerle buluşturan Seattle merkezli startup Convoy, bugün 225’den fazla çalışanıyla 100.000 kamyoncunun bulunduğu platformda hizmet veriyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Convoy, aralarında Bill Gates, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Salesforce CEO’su Marc Benioff, Code.org kurucuları Hadi ve Ali Partovi, eski Starbucks başkanı Howard Behar, Expedia Başkanı Barry Diller gibi isimlerin bulunduğu yatırımcılardan 62 Milyon Dolarlık bir yatırım aldı.

Convoy, 800 Milyar Dolar değerindeki ABD taşımacılık sektöründe başlattığı dönüşümle, kamyoncuları taşıyacakları yüklerle daha verimli bir şekilde buluşturuyor. Operasyonlarına Amerika’nın batı sahilinde başlayan Convoy şu anda ülkenin tamamında yük verenler ve yük taşıyanlarla çalışıyor.

Startup, 20 Fortune 500 şirketi dahil olmak üzere 400’den fazla müşterisinin sevkiyatlarını daha kolay bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor ve gerçekleştirilen işlemlerden belirli bir yüzde alarak para kazanıyor. Convoy’un müşterileri arasında Anheuser-Busch ve Unilever gibi dev şirketler bulunuyor.

Convoy bugün yük taşıyanlar için sağlanan yeni özelliklerini açıkladı. “Otomatik Gözlem” adı verilen özellik, sürücülerin yükleme noktalarında bekleme sürelerini hesaplayarak ilgili ödemelerin yapılmasını sağlıyor. “Önerilen Dönüş Yükleri”, yük boşaltma konumuna yakın noktalardan alınabilecek dönüş yüklerini gösteriyor. “Teklif İste”, yük sahibi operatörlerin boş kamyonları mevcut yüklerle eşleştirmelerine yardımcı oluyor.

2017 GeekWire Ödülleri’nde Yılın Startup’ı ödülünü kazanan Convoy, Goodyear ile ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. Convoy yük taşıyanları artık Goodyear ticari lastiklerinde% 20 ila 45 arasında bir indirim oranından faydalanabilecek ve Goodyear’ın Filo HQ Yol Yardım Hizmetine erişebilecek.

Operatör katılımı birimi başkan yardımcısı olan Kristen Forecki, bu yeni özelliklerle yük taşıyanların teknoloji ve otomasyonla daha fazla buluşturulmasını hedefleyerek çalışmakta olduklarının altını çiziyor.

Kaynak: GeekWire