Netlog Lojistik 516 Milyon TL Yurtdışı Cirosuyla Lojistiğin Birincisi Tüm Sektörlerin 14’üncüsü Oldu

Netlog Lojistik, 516 Milyon TL Yurtdışı Cirosuyla, Lojistiğin Birincisi, Tüm Sektörlerin 14’üncüsü Oldu

Fortune Türkiye Dergisi önderliğinde Dun&Bradstreet (D&B) Türkiye ve CRIF Türkiye’nin hazırladığı “Global Türk Şirketleri” listesinde yurtdışı cirosuna göre sıralama yapıldı.

Netlog Lojistik, Türkiye’nin global şirketleri sıralamasında, 516 Milyon TL ciro ile tüm listede 14’üncü, Lojistik sektörü şirketleri arasında ise 1. Sırada yer aldı.

Netlog, yurtdışında hizmet verilen ülke sayısında da 75 ülke ile 3. Sırada yer aldı.

“Netlog Lojistik” Sektörün Örnek Yıldızı

2013’te yurtiçi ve yurtdışı toplam 1 Milyar TL ciro üreten Netlog, 2015’te toplam cirosunu 1.6 Milyar TL seviyesine çıkardı. 2016 yılı sonunda ise günde 4.000’i bulan yükleme trafiği ile toplam 2.5 Milyar TL’nin üzerinde bir ciroya ulaşması bekleniyor. Üç kıtada, 1.5 Milyon metrekare kapalı alanda 100’ü aşkın deposu, 11 ülkede 7 Bine yakın kadrolu çalışanı ve filosundaki 20 Bine aşkın onaylı kamyonu ile sektörün en büyük aktörü konumda.

Avrupa’nın en büyük konteyner-tren operatörlerinden 600 Milyon Euro cirolu Samskip Holding ile yüzde 50-50 ortaklıkla Hollanda merkezli Greenbridge BV yi kurdu. Firma haftada dört blok tren seferiyle operasyon gerçekleştiriyor. Belçika’da “Belspeed Fashion and Life Style Logistics” ve Hollanda da “TNT Fashion Logistics”i aldı. (2014 ilk çeyrek) 200 Milyon Euro ciro yapan şirketi Netlog çatısına kazandırdı. Böylece Avrupa’nın en büyük moda lojistik firmasıyla el sıkıştı. Netlog Logistics Middle East’i Dubai’de kurdu ve depo operasyonlarına bir yenisini ekledi. Netlog USA, Hindistan ve Çin ofislerini kurmak için çalışmalara başladı.

Netlog, zincir mağaza dağıtımları, sıvı gıda taşıma, hızlı tüketim malları lojistiği ve soğuk zincir taşıma alanlarında yıllardır sektörün bir numarası konumunda.

Ayrıca, Türkiye’nin en büyük frigo araç filosuna sahip ve Türkiye’nin en büyük konteyner forwarding şirketi unvanını da taşıyor.

Kaynak: Fortune Turkey