Lojistik StartUp’ı Fourkites Global Pazarlarda Büyümek İçin 35 Milyon USD Seri B Yatırımı Aldı

Lojistik StartUp'ı Fourkites Global Pazarlarda Büyümek İçin 35 Milyon USD Seri B Yatırımı Aldı

Yük taşıma operasyonlarının gerçek zamanlı olarak takip edilmesine olanak sağlayan FourKites Inc, faaliyet alanını yurtdışına taşıyarak genişletmek ve nakliye zamanı tahmin yeteneğini artırmak için kullanılacak 35 Milyon Dolar’lık bir yatırım aldığını açıkladı.

Chicago merkezli şirket, yük verenlerin ve lojistik firmalarının sevkiyatlarını anlık olarak takip etmelerine ve olası gecikmelerden haberdar olmalarına imkân tanıyan yazılımları üretiyor.

Bu teknoloji, üreticilerin ve perakendecilerin taşımalarını gerçekleştiren araçların anlık konum analizi ile tahmini varış süreleri, depolardaki araç duraklama süreleri, trafik ve hava durumu gelişmeleri gibi konularla alakalı bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. FourKites’ın bugünkü müşterileri arasında perakendeci Best Buy Co, gıda şirketi Conagra Brands Inc. ve tarımcılık şirketi Cargill Inc. şirketleri bulunuyor.

Pazar, Walmart Inc. gibi tüketici elektroniğinden paketlenmiş gıdaya varan geniş bir alanda sevkiyatlar gerçekleştiren perakendecilerin, her şeyin daha hızlı ve hassas şekilde teslim edilmesini talep etmesi sayesinde büyümeye devam ediyor.

2014’de kurulan FourKites‘ın 160 çalışanı var ve bu yıl sayının iki katına çıkarılması planlıyor. FourKites, Asya ve Güney Amerika’daki büyümenin yanı sıra, müşterileriyle paylaştığı tahmin hizmetleri listesine taşımalarını gerçekleştiren araçların ne zaman tekrar taşıma yapmak için müsait durumda olacağı bilgisini eklemeye hazırlanıyor.

Şirket, 2017 yılı net geliri hakkında açıklama yapmamayı tercih ediyor. Genel Müdür Mathew Elenjickal, konuyla ilgili olarak gelirin son 12 ay içinde% 400 oranında arttığını belirtiyor.

Yeni anlaşmalar arasında, Avrupa’daki Unilever PLC ve Güney Afrika’daki Anheuser-Busch için tedarik zincirinin izlenebilir hale gelmesi için yapılan anlaşmalar yer alıyor.

Kaynak: The Wall Street Journal