Lojistik Startup’ı FarEye, DHL Grup’dan 9.5 Milyon USD’lik Seri C Turu Yatırımı Aldı

Lojistik Startup'ı FarEye, DHL Grup'dan 9.5 Milyon USD'lik Seri C Turu Yatırımı Aldı

Yeni Delhi merkezli lojistik yönetimi startup’ı olan FarEye, DHL Grup‘dan 9,5 Milyon USD yatırım aldı. Bu yatırım ile birlikte startup faaliyet alanlarını global pazar hakimiyetini arttırmayı hedefliyor. FarEye şu anda 20 ülkede 100’den fazla lojistik ve tedarik zincri şirketine uçtan uca mobilite (end-to-to mobility) çözümleri sunuyor.

Resmi internet sitesine göre, FarEye her yıl 500 milyondan fazla sevkiyat gerçekleştiriyor. Lojistik şirketlerin operasyonlarını %25 oranında iyileştiriyor, yakıt harcamalarını %28 azaltıyor ve müşteri ziyaretlerini %66 oranında arttırıyor.

FarEye‘ın müşterileri arasında Ecom Express, Gojavas, Holisol, DTDC, Blue Dart, Safexpress, Bajaj Capital, Hitachi gibi firmalar. bulunuyor. FarEye Güneydoğu Asya’da ve Orta Doğu’da Zalora, ACommerce, Sephora ve MarkaVIP gibi şirketler için lojistik operasyonlarını optimize etmekte.

FarEye kısa bir süre önce, müşterilerin en düşük altyapı maliyetiyle bir mobil uygulama üzerinden parsiyel yükleri gönderebilmelerini ve teslim etmelerini sağlayan Drop Pick adlı paket mağazacılık teknolojisini başlattı.

Şirketin gelecekteki planlarında bahseden FarEye kurucu ortağı ve CEO’su Kushal Nahata son zamanlarda gerçekleştirdiği röpörtajında; “Üreticilere sevk ettikleri ürünlerde izlenebilirlik imkanı elde etmeleri için çözümlerimizi genişletmeyi planlıyoruz. Üçüncü parti lojistiği (3PL) ile çalışan bir nakliyecinin izlenebilirliği için çok talep var ve çözümümüzün de bunu yapmasına yardımcı olacağını düşünüyorum. Karlı bir B2B startup şirketiyiz ve organik büyümeye inanıyoruz. Vizyonumuz onlarca yıl boyunca ayakta kalabilecek küresel bir teknoloji şirketi yaratmak. Amacımız bütün endüstri sektörlerinde lojistik işlemlerini kolaylaştırmak. Bölgeler arasında en büyük sanal teslimat ağını kurarak bütün sevkiyat mekanizmasında devrim yaratacak bir yolda ilerlemekteyiz.” diyor.

Kaynak: INC42