Lojistik Startup’ı Blackbuck Son Yatırım Turunda 7.69 Milyon USD Yatırım Aldı

Lojistik Startup'ı Blackbuck

Blackbuck, son yatırım turunda, Singapur Hükümeti’nin devlet fonu Temasek’in girişim yatırım kolu olan InnoVen Capital’dan 7.69 Milyon USD yatırım aldığını açıkladı. Bu arada, Flipkart’ın kurucusu ve CEO’su Binny Bansal işletmeler arası lojistik startup’ı Blackbuck’ın yönetim kuruluna atandı.

Blackbuck hizmet kapasitesini arttırmak için bu sermayeyi kullanmayı planlıyor. Blackbuck’ın genel müdürü ve eş kurucusu olan Rajesh Yabaji konuyla alakalı olarak, alınan yatırımların şirketin insanlar, süreçler ve ürünler etrafında gerçekleşen gelişiminin devamlılığı için kullanılacağına ve daha derinlere nüfuz ederek hizmet çeşitliliğini arttırmayı amaçladıklarına değiniyor ve şirketin finansman kaynaklarını çeşitlendirmek adına girişim yatırımlarına odaklandığını ekliyor.

Blackbuck Nisan 2015’te IIT Kharagpur mezunları olan Yabaji, Hridaya ve Ramasubramaniam B. tarafından kuruldu. Şirket uzak mesafe taşımaları için işletmeler arası lojistik çözümleri odaklı faaliyet gösteriyor.

Yabaji aldıkları yatırımla ilgili olarak şunları söylüyor; “Amacımız sermaye oluşturmak için farklı kaynaklar denemekti. Farklı aşamalarda, çeşitli sermaye kaynaklarına erişim bizim için mümkün hale geldi. Girişim kredisi denemek istediğimiz kaynaklardan bir tanesiydi. InnoVen geçtiğimiz bir buçuk yıl içerisinde bizimle temas halindeydi. InnoVen ekibi girişimci dostu, işle alakalı yaşadığı zorluklar karşısında yeni şirketlere destek olan yetenekli insanlardan oluşuyor.”

Kaynak: TechStory