Dijital Yük Startup’ı Convoy Aldığı 185 Milyon USD Yatırımla 1 Milyar USD’lik Değerlemeye Ulaştı

Dijital Yük Startup’ı Convoy Aldığı 185 Milyon USD Yatırımla 1 Milyar USD’lik Değerlemeye Ulaştı

Dijital yük startup’ı Convoy, Google’ın ana şirketi olan Alphabet Inc.’nin yatırım kolu tarafından öncülük edilen bir yatırım turunda 185 Milyon USD yatırım aldı. Google, ABD’de lojistik operasyonlarını yeniden şekillendirilmesi için giderek kalabalıklaşan bir alanda rekabet eden şirket için büyük bir destekte bulundu.

Alphabet’in yatırım kolu CapitalG tarafından öncülük edilen, teknoloji odaklı yük taşımacılığı startup’larının aldığı en büyük yatırımlardan birinin gerçekleştirildiği bu yatırım turu ile birlikte Convoy aldığı toplam yatırım rakamını 265 Milyon USD’ye çıkardı. Convoy’un yönetim kurulu başkanı Dan Lewis, şirketin değerlemesinin 1 Milyar USD’yi aştığını açıkladı.

Seattle merkezli Convoy, Uber’in talebe bağlı yolcu taşımacılığı için ortaya çıkardığı teknoloji tabanlı yenilikleri diğer tüm dijital yük startup’ları gibi lojistik sektörüne adapte etmeyi hedefliyor. Bu şirketler arasında Uber’in bir kolu olan Uber Freight, Transfix, Cargomatic Inc. ve Trucker Path gibi bir çok teknoloji odaklı şirket bulunuyor.

Kaynak: WSJ