Convoy, Lojistik Crowdsourcing’de Yeni Inovasyon “AL-GİT Dorse Havuzu” Sistemini Geliştiriyor

Convoy, Lojistik Crowdsourcing'de Yeni Inovasyon "AL-GİT Dorse Havuzu" Sistemini Geliştiriyor

Convoy küçük ölçekli işletmeler halinde ve bireysel olarak taşımacılık yapan Yük Taşıyanlar için iş fırsatlarının kilidini açacak; daha fazla yüke erişmelerine ve kamyonların yüksüz yola çıkmamasına yardımcı olacak yeni iş modelini tanıttı. Bugün Amerika’da taşımacılık sektörünün karşılaştığı en büyük zorluk, sevkiyatların gerçekleştirilmesi için erişilebilen sürücü ve kamyon sayılarının sınırlı olmasından kaynaklanıyor. Genel olarak ileri yaş grubunda bulunan şoförlerin yeni yasal düzenleme ile hizmet sürelerinin de kısaltılması ile birlikte yük taşımacılığı sektörü on yıllardır karşılaştığı en zor dönemden geçiyor. Bu nedenle, Amerika’nın büyük ölçekli yük verenleri anlaşmış olduğu lojistik firmalarından yükleme noktalarında şoför gelmeden yüklemelerin yapılabilmesi adına boş dorseler bırakılmasını talep ediyor. Yükleme noktasında dorse bırakma sisteminin yarattığı katma değer neticesinde yük verenler dorse sağlama sıkıntısı çekmeyen büyük lojistik firmaları ile çalışmayı tercih ediyor. ABD’de bulunan kamyonların %90’ına sahip olan küçük ölçekli lojistik firmaları bu tip taşımaları gerçekleştiremiyor. Bu şirketlerin genelinde ekstra römork bulunmuyor ve bu nedenle yük yarışını büyük lojistik firmaları kazanıyor.

Convoy, Lojistik Crowdsourcing'de Yeni Inovasyon "AL-GİT Dorse Havuzu" Sistemini Geliştiriyor

Convoy, bu duruma bir çözüm getirmek adına Convoy mobil uygulamasını kullanan kamyoncular için geliştirdiği yalnız TIR çekicisi ve evrensel dorse havuzundan oluşan iş modelini tanıttı. Convoy’un bu yeni programı ile kamyoncular yalnız TIR çekicilerini kullanarak daha önceden yüklemeleri yapılmış olan dorseleri alarak taşımalarını gerçekleştirebilirler. Küçük lojistik firmaları ve kamyoncular Convoy’un yeni modeli ile birlikte yükleme yapılırken yaşanan zaman kaybından kurtulmuş oluyor ve milyarlarca dolarlık yük piyasasının tamamına dokunarak daha fazla gelir elde ediyor.

Convoy, Lojistik Crowdsourcing'de Yeni Inovasyon "AL-GİT Dorse Havuzu" Sistemini Geliştiriyor

Convoy’un evrensel dorse havuzu, kamyoncuların TIR çekicileri ile gelerek daha önceden yüklemesi yapılmış olan dorselerin “AL-GİT” adı verilen model ile kolayca yola çıkmasına imkan tanıyor.

Kaynak: Convoy