Yük Takip Uygulaması / Programı Nedir?

Yük takip uygulaması ya da diğer adıyla yük takip programı, yük sahiplerine yüklerinin çıkış noktası ile varış noktası arasındaki taşınma sürecinde;

  • Konum
  • Sürat
  • Durum (taşıma halinde, molada, aktarmada, teslimat bekliyor, vb.)
  • Tahmini varış zamanı
  • Gecikme, erken varış vb. olağan dışı durumlar hakkında bilgi veren ve yükün hedeflendiği şekilde zamanında, kusursuz olarak teslimi için oluşturulmuş bir yazılımdır.

Yük takip programı ya da uygulaması ile yük sahibi yükünün güvenle ve zamanında hedeflediği yere teslimatı hakkında bilgi sahibi olur. Bu sayede gecikmelerin önü alınabilir, tedarik zincirindeki aksaklıklar en aza indirilebilir.

TIRPORT Yük Takip Uygulaması Nedir?

TIRPORT’un yük takip uygulaması, TIRPORT müşterisi yük verenlere sunulan bir hizmettir. TIRPORT’a ücretsiz üye olan yük sahibi, taşıtmak istediği yükün detaylarını TIRPORT sistemine girdikten sonra belirlenen taşıma aracının durumu ilk yükleme anından itibaren takip edilmeye başlanır. Yük sahibine harita üzerinden gerçek zamanlı ve konum tabanlı olarak detaylı taşıma bilgisi sunulur. Tahmini varış zamanı, olası gecikmelere karşı bildirimler vb. detaylar yük sahibinin ekranından izlenebilir.

TIRPORT Yük Takip Uygulamasının size sağlayacağı avantajlar şöyle listelenebilir:

Çok Platformlu, Kolay Erişilebilir Altyapı

TIRPORT yük takip programı cep telefonunuzda uygulama olarak ya da tabletiniz veya bir dizüstü masaüstü bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden çalışabilir. İlave bir donanım kurmanıza, telefon hattı edinmenize ve benzeri ilave maliyetler oluşmasına gerek duymaz.

Gerçek Zamanlı İzleme

TIRPORT ile yükünüzü taşıtırken tek bir yükünüz de olsa, filonuzu da yönetseniz araçlarınızı sürekli gerçek zamanlı olarak izleyebilir, bekleme sürelerine müdahale edebilir ve nakliye süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Yurt içinde veya yurt dışında devam eden operasyonlarınızı ister bilgisayarınızdan ister cep telefonunuzdan veya tabletinizden gerçek zamanlı olarak yönetin.

Uçtan Uca Operasyon Yönetimi

Yük Takip Uygulaması

Devam eden taşıma operasyonlarınızı tek bir yerden yüklemeden boşaltmaya kadar yönetebilir, gecikme ve aksaklıklardan anında haberdar olabilir ve sahadaki sorunlara çözüm üreterek taşımanızı çok daha az gecikmeyle tamamlayabilirsiniz.

TIRPORT’ta yükün tüm yolculuğu uçtan uca dijital olarak kayıt altına alınmakta, gerçek-zamanlı ve konum-tabanlı raporlanmasına imkan sağlanmaktadır. İhtiyacınız olan, firmanıza özel her türlü rapora kolayca erişerek operasyonel süreçlerinizi optimize edin.

Müşteri, hat, filo bazında verimlilik analizleri yapın.

Dijital Evrak Yönetimi

Taşıma Evrakları TIRPORT'la Dijitalleşiyor

TIRPORT’ta kamyon ve sürücülerine ait tüm resmi evraklar uçtan uca dijitalleştirilir. İhtiyacınız olduğu anda bu evraklara TIRPORT panelinizden erişebilirsiniz.

TIRPORT sahip olduğu arttırılmış zeka destekli teknolojilerle tüm taşıma evraklarını aplikasyonu aracılığıyla dijitalleştirir, kayıt altına alır, 7/24 erişilebilir hale getirir.

İrsaliyeden faturaya, aracın ruhsatından SRC belgesine, taşıma, araç ve sürücüye ait tüm bilgiler TIRPORT’ta dijital olarak kayıt altındadır.