call-center-tr

TIRPORT'u Seçtiğiniz İçin Teşekkür Ederiz

TIRPORT ile hemen yük ilanı yayınlamak ve yükünüze uygun taşıyıcı bulmak için buradan sisteme giriş yapabilirsiniz.
Herhangi bir aşamada bir güçlükle karşılaşırsanız, akıllı çağrı merkezimiz 7/24 hizmetinizdedir.

Dilerseniz bize yandaki iletişim kanallarımızdan da ulaşabilir dilek öneri veya destek talebinizi iletebilirsiniz.TIRPORT Genel Müdürlüğü
GRN Lojistik Teknolojileri A.Ş.

Sahrayıcedit Mah. Halk Sok. Ada İş Merkezi No:46/7
Kadıköy, İSTANBUL, TR

Telefon : +90 (216) 350 15 81 | Faks : +90 (216) 358 21 95
E-Posta : info@tirport.com
SIK SORULAN SORULAR

01. TIRPORT ne iş yapar?

TIRPORT, yükünü taşıtmak isteyen yük verenlerin hızlı ve uygun şartlar da kamyon bulmalarını , kamyoncuların ve yük taşıyan nakliye firmalarının ise aradıkları dönüş yüküne akıllı telefonlar üzerinden kolaylıkla ulaşmalarına imkan veren yeni nesil dijital bir platformdur.

02. TIRPORT Lojistik Şirketi midir?

TIRPORT kesinlikle bir Lojistik Şirketi ya da Nakliye Firması / Komisyoncusu DEĞİLDİR!
WEB ve Akıllı Telefon Uygulamaları üzerinden hizmet veren bir ERP ve dijital buluşma platformudur. Yükü olan ve taşıtmak isteyen Yük Verenleri, yük arayan Sürücüleri bir araya getiren, gelişmiş dijital harita altyapısı kullanan, tarafları konum tabanlı ve gerçek zamanlı buluşturan süreçleri tüm şeffaflığı ile izleten ve zengin raporlama seçenekleri sunan bir Internet Pazaryerini de içerisinde bir modül olarak barındıran tüm Lojistik Operasyonların yönetimini mümkün kılan bir Dijital Platformdur.

03. TIRPORT'un taşıma yapan araçlara sahip midir?

TIRPORT’un taşıma yapan araçları yoktur. TIRPORT üzerinden yük arayan on binlerce kayıtlı Yük Taşıyan üyesi vardır.

04. TIRPORT'un diğer internet yük bulma sitelerinden ne farkları var?

TIRPORT, yükü olan ve taşıtmak isteyenleri Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı birbirinden haberdar etmektedir. Böylece ne Yük Verenler araç aramakta, ne de Sürücüler yük için beklemek zorunda kalmaktadır. TIRPORT yalnızca yük ve sürücüleri eşleştiren bir pazaryeri değil tüm lojistik operasyonların yönetilebildiği web ve mobil tabanlı platformlar topluluğudur. TIRPORT, araçların dönüş yükü ve yük için komisyon ödeme çilesine son vererek daha uygun navlun sunabilmelerini sağlar. Yük Verenler, yüklerini ve yüklerinin hedef noktaya teslimlerini adım adım sistem üzerinden takip edebilecekler, yönetebilecekler ve raporlayabilecekler.

05. İhtiyacıma uygun araçları nasıl bulacağım?

TIRPORT üzerinden oluşturmuş olduğunuz yük ilana çıkartılarak TIRPORT üyesi olan yüke uygun, belirli bir uzaklıkta bulunan ve müsait durumdaki sürücülere bildirim gönderilir. Sürücüler yük detaylarına, kullanmakta oldukları TIRPORT-Yük Cepte uygulaması üzerinden ulaşabilir ve teklif yapabilirler.

TIRPORT Uygun Kamyon Bul sistemi kullanılarak TIRPORT üyesi  yüke uygun sürücüleri Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı görerek kendilerinden teklif isteyebilirsiniz.

06. Yüküm nasıl güvende olacak?

TIRPORT gelişmiş altyapısı ile yükü ve tüm nakliye sürecini adım adım takip etmekte ve sizleri her aşamada bilgilendirmektedir.

Oluşan her aksaklıkta (Rota dışına çıkma, Konum verisine ulaşamama vb.) tarafınıza anında yapılan bildirimler ile kontrol her zaman sizin elinizde.

07. Nakliye sürecini nasıl takip edeceğim?

TIRPORT ile 7/24 yük ve araç takibi yapabilirsiniz.

08. Süreçte bir sorunla karşılaşırsam ne yapacağım?

TIRPORT Akıllı Çağrı Merkezi ve saha ekipleri 24 saat destekte olacaklar.

09. Nasıl üye olacağım?

www.tirport.com üzerinden kurumsal başvuru yaparak onay sürecinden sonra üyeliğiniz aktifleşir.

Şirket bilgileriniz de elektronik ortamda sizden talep edilecektir.

10. Üyelik ücretli mi?

Ücretler ve size özel teklifler için lütfen TIRPORT Çağrı Merkezi ile iletişime geçiniz

11. Sürücülerin performansını görebilir miyim?

TIRPORT üye sürücülerin tüm performans bilgilerini size  sunmaktadır.

12. Bulduğum Sürücülere nasıl güvenebilirim?

TIRPORT sisteme üye sürücülerin ve araçlarının bilgi / belgelerinin doğruluğunu ve güncelliğini periyodik olarak kontrol eden akıllı bir sisteme sahiptir. 

Sistem üzerinden sürücünün TIRPORT Platformunu kullanarak ne kadar taşıma yaptığı ve ona yük verenler tarafından yapılan değerlendirmeleri görebileceksiniz.

Bunlara ek olarak yükleme sonrasında aracı teslim onayına kadar Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı izleyebileceksiniz.

13. Yüküm hedefe vardığında ben nasıl haberdar olacağım?

TIRPORT, yükünüzün teslim evrakının ve irsaliyesinin sisteme yüklenmesinden sonra sizi yükünüzün teslimatı ile ilgili bilgilendirecektir. Dilerseniz TIRPORT üzerinde teslim onayı talep edebilirsiniz.

14. Nakliye bilgilerine sonradan ihtiyaç duyduğumda sistem üzerinden ulaşabilecek miyim?

TIRPORT sisteminde yükünüze özel oluşturulan ID üzerinden geçmişe dönük tüm bilgilere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

15. İrsaliye bilgilerine sistem üzerinden erişebilecek miyim?

TIRPORT sisteminde yükünüze özel ID üzerinden dijital olarak muhafaza edilen evraklara dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 
16. Navlun ödemesini TIRPORT üzerinden yapabilir miyim?

Navlun ödemelerinizi TIRPORT ödeme sistemleri ile güvenli bir şekilde Havale, EFT ve Kredi Kartı seçeneklerinden istediğinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

17. Nakliye bedeli nasıl belirleniyor?

TIRPORT, nakliye bedelinin tamamen Yük Veren ile Yük Taşıyan arasında belirlendiği bir platformdur. TIRPORT fiyat konusuna müdahil değildir.

18. Yük ilanıma teklif gelmezse ne yapabilirim?

TIRPORT Uygun Kamyon Bul sistemi kullanılarak TIRPORT üyesi ve yüke uygun sürücüleri Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı görerek kendilerinden teklif isteyebilirsiniz.

 
19. TIRPORT Platformunda hangi yük çeşitleri taşınmaktadır?

TIRPORT yük çeşitlerinde bir sınırlama yapmamaktadır.

20. Yüküm hasar görürse ne olur?

TIRPORT bir Lojistik Şirketi ya da bir başka aracı kuruluş değildir. Bu nedenle TIRPORT'un sunmuş olduğu herhangi bir sigorta bulunmamaktadır. TIRPORT Ödeme Yönteminin kullanıldığı taşımalarda ''Hasarlı Teslimat, Zayi'' gibi durumlarda navlun kesintisini ''Param TIRPORT Kart'' üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 
21. Taşıyıcımı seçebilir miyim?

TIRPORT Uygun Kamyon Bul sistemi kullanılarak taşıyıcınızı seçebilir, daha önceden oluşturmuş olduğunuz sanal filonuzdan istediğiniz sürücülere yük önerebilirsiniz.

22. Çalışmakta olduğum lojistik tedarikçim ile etkileşimli olarak TIRPORT kullanabilir miyim?

Bir Yük Veren olarak Tedarikçilerinizin alt ekranlarına taşıma talepleri gönderebilir ve bu emirleri uçtan uca Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı takip etmenin yanı sıra TIRPORT' un sunduğu diğer tüm faydalardan yararlanabilirsiniz.

23. TIRPORT ile müşterilerimin performanslarını raporlayabilir miyim?

TIRPORT ile müşterilerinizin boşaltma ve teslim alma performanslarını raporlayabilmenizin yanı sıra kendi yükleme noktalarınızın da performanslarını raporlayabilir, bu verileri kıyaslayabilir ve zaman içerisinde gerçekleşen değişiklikleri grafikler eşliğinde gözlemleyebilirsiniz.

24. TIRPORT Platformu üzerinden U-ETDS zorunluluğumu yerine getirebilir miyim?

TIRPORT U-ETDS sistemine entegre bir kuruluştur.

TIRPORT üzerinden oluşturulan ve taşıması başlayan her taşımanız için otomatik olarak U-ETDS bildirimi oluşturulur ve sizin onayınıza sunulur. Bilgilerin kontrolü sonrasında tek tuşla U-ETDS bildiriminizi gerçekleştirebilirsiniz.

25. TIRPORT ile kendi araç filomun yönetimini gerçekleştirebilir miyim?

Tüm filonuzu Sürücü-Araç-Yük-Müşteri eşleştirmeleri ile birlikte 7/24 Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı takip edebilirsiniz.

TIRPORT ile kendi araç filonuzun yönetimini gerçekleştirebilir, maliyet durumlarına anlık ulaşabilir ve araçlarınızın yönetimini ''TIRPORT Planlama'' modülünü kullanarak şirket içi ve dış kaynakların akıllı algoritmalar yardımı ile sistem tarafından değerlendirilmesiyle yapılan yük önerileri sayesinde optimize edebilirsiniz.

Sürücülerinizi oluşan taşıma performansları ile değerlendirerek gelecekte oluşabilecek memnuniyet problemlerinin önceden hazırlayacağınız eğitim programları ile önüne geçebilirsiniz.

26. TIRPORT' u araç takip sistemlerinden ayıran en belirgin özelliği nedir?

TIRPORT yalnızca aracınızın konum verisine ulaşmak dışında ''Sürücü-Araç-Yük-Müşteri'' eşleştirmeleri ile birlikte sizlere sürücünün elinde bulundurduğu akıllı telefon haricinde bir donanım gerektirmeden tüm lojistik operasyonlarınızı şirketinize katacağı yüksek katma değerli teknolojiler ile yönetmenizi sağlar.

 
27. TIRPORT kullanılmakta olan ERP sistemleri ile entegre çalışabilir mi?

TIRPORT tüm ERP sistemleri ile entegre çalışabilir.