01. TIRPORT ne iş yapar?

TIRPORT, yükünü taşıtmak isteyen yük verenlerin hızlı ve uygun şartlar da kamyon bulmalarını , kamyoncuların ve yük taşıyan nakliye firmalarının ise aradıkları dönüş yüküne akıllı telefonlar üzerinden kolaylıkla ulaşmalarına imkan veren yeni nesil dijital bir platformdur.

02. TIRPORT Lojistik Şirketi midir?

TIRPORT kesinlikle bir Lojistik Şirketi ya da Nakliye Firması / Komisyoncusu DEĞİLDİR!
WEB ve Akıllı Telefon Uygulamaları üzerinden hizmet veren bir ERP ve dijital buluşma platformudur. Yükü olan ve taşıtmak isteyen Yük Verenleri, yük arayan Sürücüleri bir araya getiren, gelişmiş dijital harita altyapısı kullanan, tarafları konum tabanlı ve gerçek zamanlı buluşturan süreçleri tüm şeffaflığı ile izleten ve zengin raporlama seçenekleri sunan bir Internet Pazaryerini de içerisinde bir modül olarak barındıran tüm Lojistik Operasyonların yönetimini mümkün kılan bir Dijital Platformdur.

03. TIRPORT'un taşıma yapan araçlara sahip midir?

TIRPORT’un taşıma yapan araçları yoktur. TIRPORT üzerinden yük arayan on binlerce kayıtlı Yük Taşıyan üyesi vardır.

04. TIRPORT'un diğer internet yük bulma sitelerinden ne farkları var?

TIRPORT, yükü olan ve taşıtmak isteyenleri Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı birbirinden haberdar etmektedir. Böylece ne Yük Verenler araç aramakta, ne de Sürücüler yük için beklemek zorunda kalmaktadır. TIRPORT yalnızca yük ve sürücüleri eşleştiren bir pazaryeri değil tüm lojistik operasyonların yönetilebildiği web ve mobil tabanlı platformlar topluluğudur. TIRPORT, araçların dönüş yükü ve yük için komisyon ödeme çilesine son vererek daha uygun navlun sunabilmelerini sağlar. Yük Verenler, yüklerini ve yüklerinin hedef noktaya teslimlerini adım adım sistem üzerinden takip edebilecekler, yönetebilecekler ve raporlayabilecekler.

05. İhtiyacıma uygun araçları nasıl bulacağım?

TIRPORT üzerinden oluşturmuş olduğunuz yük ilana çıkartılarak TIRPORT üyesi olan yüke uygun, belirli bir uzaklıkta bulunan ve müsait durumdaki sürücülere bildirim gönderilir. Sürücüler yük detaylarına, kullanmakta oldukları TIRPORT-Yük Cepte uygulaması üzerinden ulaşabilir ve teklif yapabilirler.

TIRPORT Uygun Kamyon Bul sistemi kullanılarak TIRPORT üyesi  yüke uygun sürücüleri Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı görerek kendilerinden teklif isteyebilirsiniz.

06. Yüküm nasıl güvende olacak?

TIRPORT gelişmiş altyapısı ile yükü ve tüm nakliye sürecini adım adım takip etmekte ve sizleri her aşamada bilgilendirmektedir.

Oluşan her aksaklıkta (Rota dışına çıkma, Konum verisine ulaşamama vb.) tarafınıza anında yapılan bildirimler ile kontrol her zaman sizin elinizde.

07. Nakliye sürecini nasıl takip edeceğim?

TIRPORT ile 7/24 yük ve araç takibi yapabilirsiniz.

08. Süreçte bir sorunla karşılaşırsam ne yapacağım?

TIRPORT Akıllı Çağrı Merkezi ve saha ekipleri 24 saat destekte olacaklar.

09. Nasıl üye olacağım?

www.tirport.com üzerinden kurumsal başvuru yaparak onay sürecinden sonra üyeliğiniz aktifleşir.

Şirket bilgileriniz de elektronik ortamda sizden talep edilecektir.

10. Üyelik ücretli mi?

Ücretler ve size özel teklifler için lütfen TIRPORT Çağrı Merkezi ile iletişime geçiniz

11. Sürücülerin performansını görebilir miyim?

TIRPORT üye sürücülerin tüm performans bilgilerini size  sunmaktadır.

12. Bulduğum Sürücülere nasıl güvenebilirim?

TIRPORT sisteme üye sürücülerin ve araçlarının bilgi / belgelerinin doğruluğunu ve güncelliğini periyodik olarak kontrol eden akıllı bir sisteme sahiptir. 

Sistem üzerinden sürücünün TIRPORT Platformunu kullanarak ne kadar taşıma yaptığı ve ona yük verenler tarafından yapılan değerlendirmeleri görebileceksiniz.

Bunlara ek olarak yükleme sonrasında aracı teslim onayına kadar Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı izleyebileceksiniz.

13. Yüküm hedefe vardığında ben nasıl haberdar olacağım?

TIRPORT, yükünüzün teslim evrakının ve irsaliyesinin sisteme yüklenmesinden sonra sizi yükünüzün teslimatı ile ilgili bilgilendirecektir. Dilerseniz TIRPORT üzerinde teslim onayı talep edebilirsiniz.

14. Nakliye bilgilerine sonradan ihtiyaç duyduğumda sistem üzerinden ulaşabilecek miyim?

TIRPORT sisteminde yükünüze özel oluşturulan ID üzerinden geçmişe dönük tüm bilgilere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

15. İrsaliye bilgilerine sistem üzerinden erişebilecek miyim?

TIRPORT sisteminde yükünüze özel ID üzerinden dijital olarak muhafaza edilen evraklara dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 
16. Navlun ödemesini TIRPORT üzerinden yapabilir miyim?

Navlun ödemelerinizi TIRPORT ödeme sistemleri ile güvenli bir şekilde Havale, EFT ve Kredi Kartı seçeneklerinden istediğinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

17. Nakliye bedeli nasıl belirleniyor?

TIRPORT, nakliye bedelinin tamamen Yük Veren ile Yük Taşıyan arasında belirlendiği bir platformdur. TIRPORT fiyat konusuna müdahil değildir.

18. Yük ilanıma teklif gelmezse ne yapabilirim?

TIRPORT Uygun Kamyon Bul sistemi kullanılarak TIRPORT üyesi ve yüke uygun sürücüleri Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı görerek kendilerinden teklif isteyebilirsiniz.

 
19. TIRPORT Platformunda hangi yük çeşitleri taşınmaktadır?

TIRPORT yük çeşitlerinde bir sınırlama yapmamaktadır.

20. Yüküm hasar görürse ne olur?

TIRPORT bir Lojistik Şirketi ya da bir başka aracı kuruluş değildir. Bu nedenle TIRPORT'un sunmuş olduğu herhangi bir sigorta bulunmamaktadır. TIRPORT Ödeme Yönteminin kullanıldığı taşımalarda ''Hasarlı Teslimat, Zayi'' gibi durumlarda navlun kesintisini ''Param TIRPORT Kart'' üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 
21. Taşıyıcımı seçebilir miyim?

TIRPORT Uygun Kamyon Bul sistemi kullanılarak taşıyıcınızı seçebilir, daha önceden oluşturmuş olduğunuz sanal filonuzdan istediğiniz sürücülere yük önerebilirsiniz.

22. Çalışmakta olduğum lojistik tedarikçim ile etkileşimli olarak TIRPORT kullanabilir miyim?

Bir Yük Veren olarak Tedarikçilerinizin alt ekranlarına taşıma talepleri gönderebilir ve bu emirleri uçtan uca Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı takip etmenin yanı sıra TIRPORT' un sunduğu diğer tüm faydalardan yararlanabilirsiniz.

23. TIRPORT ile müşterilerimin performanslarını raporlayabilir miyim?

TIRPORT ile müşterilerinizin boşaltma ve teslim alma performanslarını raporlayabilmenizin yanı sıra kendi yükleme noktalarınızın da performanslarını raporlayabilir, bu verileri kıyaslayabilir ve zaman içerisinde gerçekleşen değişiklikleri grafikler eşliğinde gözlemleyebilirsiniz.

24. TIRPORT Platformu üzerinden U-ETDS zorunluluğumu yerine getirebilir miyim?

TIRPORT U-ETDS sistemine entegre bir kuruluştur.

TIRPORT üzerinden oluşturulan ve taşıması başlayan her taşımanız için otomatik olarak U-ETDS bildirimi oluşturulur ve sizin onayınıza sunulur. Bilgilerin kontrolü sonrasında tek tuşla U-ETDS bildiriminizi gerçekleştirebilirsiniz.

25. TIRPORT ile kendi araç filomun yönetimini gerçekleştirebilir miyim?

Tüm filonuzu Sürücü-Araç-Yük-Müşteri eşleştirmeleri ile birlikte 7/24 Gerçek Zamanlı - Konum Tabanlı takip edebilirsiniz.

TIRPORT ile kendi araç filonuzun yönetimini gerçekleştirebilir, maliyet durumlarına anlık ulaşabilir ve araçlarınızın yönetimini ''TIRPORT Planlama'' modülünü kullanarak şirket içi ve dış kaynakların akıllı algoritmalar yardımı ile sistem tarafından değerlendirilmesiyle yapılan yük önerileri sayesinde optimize edebilirsiniz.

Sürücülerinizi oluşan taşıma performansları ile değerlendirerek gelecekte oluşabilecek memnuniyet problemlerinin önceden hazırlayacağınız eğitim programları ile önüne geçebilirsiniz.

26. TIRPORT' u araç takip sistemlerinden ayıran en belirgin özelliği nedir?

TIRPORT yalnızca aracınızın konum verisine ulaşmak dışında ''Sürücü-Araç-Yük-Müşteri'' eşleştirmeleri ile birlikte sizlere sürücünün elinde bulundurduğu akıllı telefon haricinde bir donanım gerektirmeden tüm lojistik operasyonlarınızı şirketinize katacağı yüksek katma değerli teknolojiler ile yönetmenizi sağlar.

 
27. TIRPORT kullanılmakta olan ERP sistemleri ile entegre çalışabilir mi?

TIRPORT tüm ERP sistemleri ile entegre çalışabilir.

01. TIRPORT nedir?

TIRPORT, yük taşıyanların araçlarına uygun yükleri görebileceği, bu yüklere teklif verebileceği ve dönüş yüklerini ayarlayabileceği yeni nesil dijital bir platformdur.

02. TIRPORT'a nasıl üye olurum?
 1. Google Play Store veya App Store üzerinden TırPort – Yük Cepte uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 2. Uygulamayı açtıktan sonra ‘’Yeni Kullanıcı’’ butonunu seçerek açılan kayıt ekranında ad, soyad, cep numarası bilgilerinizi ilgili alanlara eksiksiz girerek ve şifre belirleyerek ön kayıt aşamasına devam edin.
 3. Ardından cep telefonunuza gelen SMS doğrulama kodunu ilgili alana girerek ön kayıt aşamasını tamamlayın.
 4. Ön kayıt işlemini tamamladıktan sonra açılan giriş sayfasında cep telefonu numaranız ve belirlediğiniz şifre ile ilgili alanları doldurarak TIRPORT uygulamasına giriş yapın.
 5. ‘’Profil’’ butonuna basarak ‘’Bilgi Güncelleme’’ ekranına ulaşın.
 6. T.C Vatandaşlık Numarası
 7. Doğum Tarihi
 8. Yazışma Adresi (İkamet ettiğiniz il)
 9. Kullanıcı resmi (Galeriden seçebilir veya telefonunuzun kamerası ile çekebilirsiniz)
 10. Ehliyet Ön Yüz (Galeriden seçebilir veya telefonunuzun kamerası ile çekebilirsiniz)
 11. Ehliyet Arka Yüz (Galeriden seçebilir veya telefonunuzun kamerası ile çekebilirsiniz)
 12. SRC Belgesi Ön Yüz (Galeriden seçebilir veya telefonunuzun kamerası ile çekebilirsiniz)

Bilgi ve belgelerini ilgili alanlara eksiksiz olarak doldurarak ‘’Bilgi Güncelleme’’ işlemini tamamlayın.

 1. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra, size uygun olan yükleri görebilmeniz ve yüklere teklif verebilmeniz için aracınızı profilinize eklemeniz gerekmektedir.
03. Üyelik ücretli mi?

TIRPORT platformu yük taşıyıcıları için tamamen ücretsizdir

04. TIRPORT’ a üye olurken hangi bilgiler istenir?

TIRPORT’ a üye olurken cep telefonu numaranız ve kimlik bilgileriniz gereklidir.

Uygulamadaki yüklere teklif vermek isterseniz, sizden kamyonunuza ait bilgi ve belgeleri isteyeceğiz. Böylelikle sadece size uygun yükler karşınıza gelecektir

05. TIRPORT'un diğer internet yük bulma sitelerinden ne farkları var?

  TIRPORT, yük taşıyıcılarını, yüklerle gerçek zamanlı ve konum tabanlı olarak bir araya getiren dijital platformdur. Böylece sürücüler yük için beklemek zorunda kalmamaktadır.

  TIRPORT üzerinden yük alan sürücü, daha yolda giderken kendisi için uygun dönüş yüklerinden haberdar olabilecek, teklif verebilecek, anlaşabilecektir.

06. TIRPORT bana nasıl yük bulacak?

TIRPORT platformunda, yakınlarınızda veya dönüş yolunuzda, aracınızın taşıyabileceği kriterlerdeki yükleri her an liste halinde görebilirsiniz. Aynı zamanda TIRPORT bu yükleri size bildirim yoluyla anlık olarak önerecektir.

07. Akıllı telefon kullanmak zorunda mıyım?

TIRPORT platformundan faydalanmak için akıllı telefon kullanımı zorunludur.

08. Yüklere nasıl teklif verebilirim?

TIRPORT platformunda liste halinde sıralanan yüklerin detaylarını görebilir, ‘’Teklif Ver’’ butonuna tıklayarak teklif verebilirsiniz.

09. Yük Veren ile anlaştığımda süreç nasıl işleyecek?

Teklifinizin onaylanması durumunda yük ile ilgili tüm bilgilere (yükü veren, yükleme/ boşaltma tarihi, adres bilgileri) ulaşabilirsiniz ve sistem üzerinden yükleme noktasına yönlendirilirsiniz.

10. Akaryakıt konusunda avantajları olacak mı?

Anlaşmalı akaryakıt istasyonlarından TIRPORT Param Card ile indirimli akaryakıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

11. Yolda giderken dönüş yükümü ayarlayabilir miyim?

Üzerinize yeni bir yük aldığınızdan itibaren teslim noktasına ulaşacağınız tarihe ve aracınıza uygun dönüş yükleri hakkında TIRPORT sizi bilgilendirecektir.

12. Bir sorunla karşılaştığımda nasıl hareket edebilirim?

Bir sorun ile karşılaştığınız anda TIRPORT Akıllı Çağrı Merkezi (0850 847 7678) size 24 saat destek sağlayacaktır. 

13. TIRPORT ligi nedir?

Sürücüler TIRPORT’tan almış oldukları her yükten ve TIRPORT’u aktif kullanımlarından puan kazanmaktadır.  Aylık olarak hesaplanan puanlar sonucunda lig sıralamasında yer alan ilk on sürücü para ödülü almaya hak kazanır. Kazanılan para ödülleri sürücünün Param Tırport Kart hesabına yatırılır.

14. Param TIRPORT Kart nedir? Nasıl kullanılır?

TIRPORT’ un sürücüler için özel tasarladığı hesap kartıdır. Sürücülerin kazanmış oldukları para ödülleri ay sonunda Param TIRPORT Kart hesabına yatırılır. Aynı zamanda sürücüler Param TIRPORT Kart’ı tüm ATM lerde, POS cihazlarında ve online alışverişlerde kullanabilirler. Param TIRPORT Kart’ ın sürücüler için hiçbir kullanım ücreti yoktur.

15. TIRPORT’ tan fatura kesebilir miyim?

Sürücüler TIRPORT YükCepte Mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla E-Fatura kesebilirler.

16. TIRPORT ile U-ETDS bildirimi yapabilir miyim?

TIRPORT U-ETDS sistemi ile entegre çalışır ve sürücülere tek bir tuş ile bildirim yapma fırsatını sunar.

01. TIRPORT nedir?

TIRPORT, yükünü taşıtmak isteyen yük verenlerin hızlı ve uygun şartlarda kamyon bulmalarını, kamyoncuların ve yük taşıyan nakliye firmalarının ise aradıkları dönüş yüküne akıllı telefonlar üzerinden kolaylıkla ulaşmalarına imkan veren yeni nesil dijital bir platformdur.

02. TIRPORT'a nasıl üye olurum?

Hizmet Sağlayıcı olarak, www.tirport.com web sitemize Tablet, PC veya Akıllı telefonlardan girerek üyelik başvurusu yapabilirsiniz.

03. Üyelik ücretli mi?

TIRPORT platformuna üyelik ÜCRETSİZDİR.

04. TIRPORT'a üye olurken hangi bilgileri benden isterler?

TIRPORT 'a üye olurken yaptığınız iş, önerdiğiniz hizmetler hakkında sizden bilgi talep edeceğiz. Sizi lokasyon tabanlı sisteme yerleştireceğiz. Vergi Levhası ve Faaliyet Belgesi ve

İmza sirkülerinizi bize elektronik ortamda ulaştırmanız yeterli olacaktır.

05. TIRPORT bana ne fayda sağlar?

TIRPORT platformuna üye binlerce Yük taşıyan Kamyonculara ve Yük Veren firmalara ulaşmanızı, hizmetinizden ve kampanyalarınızdan onların anında haberdar olmasını sağlayacaksınız.

TIRPORT üzerinden yük taşıyan kamyonlar, yolda önünüzden geçerken sizi fark edecekler, hizmetleriniz için kapınızı çalacaklar.

06. Kamyoncu ihtiyaç duyduğunda bana nasıl ulaşacak?

TIRPORT üyesi Yük taşıyan ihtiyaç duyduğunda kendisini UYGUN olarak tanımlamış en yakın Hizmet Sağlayıcıya harita üzerinden ulaşabilir, TIRPORT Platformu üzerinden görüşme yapabilir.

Örneğin; eğer bir lastikçiyseniz ve gecenin 02’sinde bile çıkacak bir işle ilgileniyorsanız, TIRPORT’a üye olmanız, hizmet profil sayfanızı oluşturmanız ve kendinizi o saatlerde “müsait” konumuna almanız yeterli olacaktır.

Yakınınızda birisi sizin sağladığınız hizmete ihtiyaç duyuyorsa hemen onun karşısında görünebileceksiniz.

07. Kamyonculara kampanyalarımızı iletebilecek miyim?

TIRPORT üyelerini istediğiniz zaman yapmış olduğunuz kampanyalardan haberdar edebilirsiniz.

08. Hizmet bedelini kimden alacağım?

TIRPORT Alıcı ile Satıcı arasındaki ticarete karışmaz. Onları bir araya getirir. Birbirlerinden haberdar olmalarına fırsat verir.

Tahsilat ve anlaşma kendi araların çözümlenir.

09. Hizmet sağlayıcı olarak benim de puanım olacak mı? İyi ile kötü nasıl ayırt edilecek?

Evet. TIRPORT üzerinden vermiş olduğunuz tüm hizmetler karşılığı bir memnuniyet puanlamanız olacaktır. Müşteriler puanı yüksek, iyi hizmet alacakları Hizmet Sağlayıcıyı seçmek isterler.