TIRPORT YÜK VEREN HİZMET PAKETLERİ

TIRPORT'tan Alacağın Hizmet Paketleri İle Yükün Artık TIRPORT Güvencesinde
Yüklemeden Teslimata Kadar Tüm Süreçleri Dijital Teknolojilerle Web'ten ya da Cep Telefonundaki TIRPORT Kurumsal Uygulamasıyla
Gerçek Zamanlı ve Konum Tabanlı Takip Et, Geçmişe Yönelik Tüm Taşıma Bilgilerine Anında Ulaş

P-2
2 TAŞIMA
50TL(KDV DAHİL)
P-5
5 TAŞIMA
200TL(KDV DAHİL)
İlk satın alımda 1 taşıma hediye
P-10
10 TAŞIMA
350TL(KDV DAHİL)
İlk satın alımda 5 taşıma hediye
P-25
25 TAŞIMA
750TL(KDV DAHİL)
İlk satın alımda 10 taşıma hediye
P-50
50 TAŞIMA
1.000TL(KDV DAHİL)
İlk satın alımda 20 taşıma hediye
Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız...

S.S.S.

01. TIRPORT Nedir?

TIRPORT, yük sahibi ve lojistik firmalarını akıllı telefonlardaki TIRPORT YükCepte uygulaması ile biraraya getiren, yük sahiplerinin uygun yer ve zamanda uygun lojistik firmaları ve kamyonculara ulaşmasını sağlayan, kamyoncuların da her zaman ve her şartta kamyonunun özelliklerine uygun yüke erişebilmelerine olanak veren yeni nesil bir dijital platformdur.

02. Param TIRPORT Kart Nedir?

TIRPORT Dijital Platformunun Elektronik Para altyapılı Güvenli Ödeme Aracıdır. BKM onaylı ve Türkiye’nin Ödeme Sistemi olan TROY logoludur. Kamyoncular TIRPORT Platformuna üye olduklarında kendilerine özel "Param TIRPORT Kart"lara ücretsiz olarak sahip olabilmektedirler. Bu kart ile tüm nakliye ödemeleri 7/24 alabilmekte, TIRPORT uygulaması üzerinden tüm taşımalarının ödemelerini anlık olarak takip edebilmekte, Türkiye’deki tüm ATM cihazlardan 7/24 nakit çekim yapabilmekte, üçüncü şahıs ve kurumlara EFT yapabilmekte, mağaza ve iş yerlerdeki 2.9 milyon POS cihazından harcama yapabilmektediler. Yine elektronik para güvencesi ile her çalıştığı lojistik firması ile hesabını cüzdan mantığında ayrı ayrı takip edebilmektedir.
Yük sahipleri de kamyonculara bu sistem üzerinden 7/24 para transferi yapabilmektedir.

03. Neden bir TIRPORT Hizmet Paketi satın alayım?

TIRPORT’tan alacağınız bir hizmet paketiyle ister küçük, ister büyük işletme olun kamyona ihtiyaç duyduğunuzda, istediğiniz niteliklere uygun kamyonlara, istediğiniz yer ve zamanda TIRPORT veritabanı üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sıklıkla taşıma yaptırdığınız ve memnun olduğunuz kamyonculardan kendi güvenilir kamyoncu portföyünüzü dijital olarak oluşturabilirsiniz. Yükleme anından boşaltma anına kadar tüm süreçleri online ve dijital olarak bilgisayarlarınızdan ya da cep telefonunuzdaki TIRPORT Kurumsal Uygulamasından takip edebilirsiniz. Yükleme ve boşaltma süreçleri ve onaylarından anlık olarak haberdar olursunuz.

04. Bir Hizmet Paketi neleri kapsıyor?

TIRPORT Havuzundan istediğiniz yer ve şartlarda kamyon bulabilmeyi, tüm taşıma sürecini canlı olarak takip etmeyi, irsaliye, fatura vb. dokümanları dijital olarak tutmayı, boşaltma süreçlerindeki anlık onayları almayı kapsamaktadır.

05. Paket isimleri neyi ifade ediyor? (P-5, P-10, P-25,P-50, P-100)

Yukarıda tanımlanan hizmetlerin bir paket içindeki taşıma sayılarını ifade eder. P-5 Paketi 5 bağımsız taşımayı, P-100 paketi 100 bağımsız taşıma yönetimini kapsar.

06. Monitoring Hizmeti Nedir?

Taşıma süreçlerinin, yükleme aşamasından boşaltma aşamasına kadar, gerçek zamanlı ve konum tabanlı olarak TIRPORT Dijital platformlarından ve akıllı telefonlardaki TIRPORT Kurumsal Uygulamasından izlenebilmesini, yükleme-boşaltma-duraklama ve gecikmelerin anlık olarak raporlanabilmesini ifade eder.

07. Spota Yük Açmak Ne Demek?

Türkiye’nin herhangi bir yerindeki yükünüz için kamyon ihtiyacınız olduğunda, yük bilgilerini ve taşımaya ilişkin beklentilerinizi TIRPORT dijital platformundan pratik bir şekilde yük ilanına dönüştürürsünüz. Bu ilan, TIRPORT Kamyoncu havuzundaki tanımlanan konuma ve zamanlamalaya uygun onlarca müsait kamyoncu ve portföy sahibi lojistik firmalarının ekranlarına/aplikasyonlarına anında düşer. Onların sizin yükünüzden haberdar olmasını sağlarsınız. Teklifleri almaya başlarsınız.

08. Kurumsal Özel Taşıma Nedir?

TIRPORT aynı zamanda bir grup kamyonu olan ve nakliye işi yapan firmaların/kooperatiflerin ve simsarların taşıma operasyonlarını dijital olarak uzaktan yönetebilmelerine olanak yaratır. Bu kamyonlar havuzdaki diğer anlık yük fırsatlarını göremezler, sadece kendilerine verilen taşıma görevlerini sistem üzerinden yerine getirirler.

09. Hizmet Aldığım Kamyoncuları Bu Servis ile Nasıl Yönetebilirim?

Sürekli ve proje bazlı çalıştığınız kamyonları kendinize özel bir portföy yaratarak özelleştirirsiniz. TIRPORT sayesinde hangisinin anlık olarak nerede olduğu, iş durumu, yükleme-teslim süreçlerini cep telefonunuzdan bile her an izleyebilirsiniz. Onlara iş alabilir, atayabilir, operasyonu uzaktan yönlendirebilirsiniz.

10. Sürücü Evrak Doğrulama Hizmeti Nedir?

Nakliye süreçlerinde sürücü ve kamyon resmi bilgilerinin, sigorta evraklarının doğruluğu çok önemlidir. Kötü niyetli kişiler sahte belgelerle yük sahiplerini yanıtabilmektedirler. TIRPORT sisteme üye binlerce kamyoncunun ehliyet, SRC Belgesi, araç/ ruhsat, araç-soför resmi, yük ve araç sigortaları vb. resmi belgelerini dijitalleştirerek bünyesinde muhafaza etmektedir. Bu bilgilerin doğruluğu ve geçerliliği Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ile işbirliği içinde sürekli olarak denetlenmektedir. Bu sayede güvenilir şoför-temiz kamyon filtresi devreye alınmaktadır.

11. Sürücü Performans Kartı Nedir?

TIRPORT sisteme üye kamyoncuların her taşıması sonrası onların performansını kayıt altına almaktadır. Bir şoförün bir taşımayı sorunsuz olarak yapıp yapmadığı, yükleme-boşaltma noktalarına zamanından önce ulaşıp ulaşmadığı gibi kriterler şoförün taşıma performansını vermektedir.
Bir şoförün TIRPORT’taki performansı gerçek hayatta onun en iyi referansı olacaktır.

12. TIRPORT Yüke Nasıl Kamyoncu Buluyor?

TIRPORT Dijital Platformuna üye tüm kamyoncular, yüke ihtiyaç duyduklarında, akıllı bir sorgulama sistemiyle kamyonlarının teknik özelliklerine uygun, çevrelerindeki yüklerden TIRPORT YükCepte uygulaması sayesinde anında haberdar olabilirler. Profil ekranlarından dönüş yükü planlamalarını girerek dönüş güzergahına yönelik de yük bakabilirler.

13. Bu Sistemde Dönüş Yükü Nasıl Organize Ediliyor?

TIRPORT’ta yük teslim alındığı andan itibaren ne zaman yereye boşaltma yapılacağı bellidir. Boşaltma zamanından 2 saat sonra, boşaltma noktasına en yakın konumdan tanımlanan dönüş güzergahında olabilecek tüm sıralı yük fırsatları kamyoncuya iletilir. Kamyon sırtındaki yükle yolda devam ederken kamyoncunun cep telefonuna anlık ileti olarak dönüş yükü fırsatları gelmeye başlar. Kamyoncu ilgilendiklerine tekliflerni pratik bir şekilde iletir.

14. SLL Link Hizmeti Nedir?

TIRPORT’un dünyadaki emsal uygulamalar içinde ilk defa hayata geçirdiği bir uygulamadır. Bu teknoloji ile TIRPORT sistemi üzerinden müşterisine gidecek yükü bir kamyona yükleyen yük sahibine TIRPORT Admin panelinden dinamik ve güvenli bir SSL Link üretilir. Yük sahibi bu linki yükün gideceği müşterisine SMS/Mail vb. yöntemde iletebilir. Müşterisi TIRPORT kurumsal üyesi olmasa bile bu linki ne zaman tıklatırsa, web ya da cep telefonundan beklediği kamyonu canlı olarak izleyebilir, yükleme yapılan malın irsaliyesine elektronik olarak ulaşabilir, yoldaki muhtemel gecikmelerden anlık olarak haberdar olabilir. Böylece beklediği ürünle ilgili kaygı içinde kalmaz. Yükleme sorunsuz bir şekilde tamamlandığında ve taşıma onaylandığında link otomatik olarak yok olur.

15. Bu Sistem ile Taşımanın Ödemesini Güvenli Olarak Yapabilir Miyim?

TIRPORT lojistiğin tüm taraflarını biraraya getiren, herkese eşit mesafede duran güvenilir bir dijital platformdur. Hem yük sahibi, hem de yükü taşıyan lojistik firması ve kamyoncunun arkasındaki güvencedir. Her iki tarafından da ilave güvenlik beklentisi olduğunda tüm ödemler TIRPORT güvenli ödeme sistemi üzerinden yapılabilir. Böylece yük sahibi yükü konusunda kaygı taşımaz, kamyoncu da paramı alabilecek miyim endişesine sahip olmaz. TIRPORT dijital ödeme altyapısı olarak PARAM TIRPORT Kart kullanılmaktadır.

16. TIRPORT kullanımı ile ilgili eğitim desteği alabilecek miyim?

TIRPORT kullanımı ile ilgili her türlü destek çağrı merkezimiz tarafından 7/24 olarak sağlanacaktır.

17. Daha yüksek adetli satın alımlar için ne yapmalıyım?

Paketlerimiz haricinde ek bir talebiniz ya da daha yüksek miktarda satın alımlar için lütfen çağrı merkezimiz ile irtibata geçiniz.

18. TIRPORT ERP ve Araç Takip sistemlerine entegre olarak çalışabilir mi?

TIRPORT kullanmakta olduğunuz ERP ve ATS sistemlerine entegre edilebilir. İstenilen tüm bilgiler TIRPORT’ a dinamik olarak aktarılır.

19. Satın aldığım paketin geçerlilik süresi bulunuyor mu?

TIRPORT aboneliği, paketin satın alındığı tarihten itibaren 1 yıl (365 Gün) içinde kullanılmaması halinde sona erecektir ve kullanılmayan taşıma hakları sıfırlanacaktır.

20. Aboneliğimi nasıl yenileyebilirim?

TIRPORT paket yenileme, size sağlanmış olan ekrandan kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Dilerseniz otomatik olarak yenileme talimatı oluşturabilirsiniz.

21. Aboneliğimi yenilemediğim takdirde ne olur?

TIRPORT aboneliğinizi son paketinizin bitiş tarihinden itibaren 3 Ay içerisinde yenilemediyseniz aboneliğiniz askıya alınacaktır. Tekrar paket almanız durumunda tarafımızca aktif hale getirilir.

22. Taksitli Ödeme Yapabilir miyim?

TIRPORT paket satın alımını bankanızın izin verdiği ölçülerde taksitlendirebilirsiniz.