E-TİCARET GÜVENLİĞİ

TIRPORT, Yük Verenler ile Yük Taşıyanları Akıllı Telefonlarda, Tablet, Laptop ve PC’lerde bir araya getiren bir INTERNET Pazaryeri uygulamasıdır.
 
Yükü olan ve taşıtmak için kamyon arayan Yük Verenler ile  Kamyonu olan ve taşımak için yük arayan şahıs ve şirketlerin bir araya geldiği, yüksek teknoloji vasıtasıyla gerçek zamanlı ve konum tabanlı olarak birbirlerinin farkına varabildikleri bir dijital buluşma platformdur.
 
TIRPORT, tarafların güvenli bir şekilde ticaretlerini yapabilmeleri için her iki tarafı da güvenceye alacak güvenlik sistemlerini tasarlamış ve hayata geçirmiştir. Bu ticaretin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini destekleyecek, Global E-ticaret Standartları ve normlarına uygun E-ticaret altyapısı da tesis etmiştir.
 
Yük Verenler, TIRPORT ile yapacakları özel bir anlaşma ile sistem üzerinden tedarik ettikleri kamyonların nakliye bedellerini özel bir kapalı sistem üzerinden doğrudan kendileri Yük Taşıyanlara yapabilecekleri gibi, arzu ederlerse  bu süreci tamamen TIRPORT’a devredebilirler.
 
Yük Verenler, beklentilerine uygun yük Taşıyan( Kamyon) belirledikleri şartlarda anlaştıktan sonra, TIRPORT Güvenli Elektronik Ticaret (TGET) altyapısını kullanarak; Kredi Kartı, EFT veya Havale yoluyla nakliye bedellerini doğrudan TIRPORT’a öderler, tüm taşıma sürecini kendilerine özel erişim hakkı verilen ve kullanıcı bazlı yetkilendirilen CRM uygulaması üzerinden adım adım izlerler, yüklerinin güvenli bir şekilde hedefe ulaşmasını TIRPORT Güvencesinde takip ederler.
 
TIRPORT, Yük Verenden aldığı taşıma bedelinin %40’ını kamyonun yüklemesi tamamlandıktan sonra yola çıkarken Yük Taşıyan’a “Mazot Parası” olarak öder ya da özel indirimli mazot almasına imkan yarayacak anlaşmalı petrol istasyonlarına “Mazot Kredisi” olarak onlar adına yükleyerek, ücretsiz mazot almaları için yönlendirir. Paranın kalan tutarını ise yük hedefe ulaştıktan ve yük veren taşımanın tamamlandığı onayı verdikten sonra Yük Taşıyanın hesabına transfer eder. 
 
TIRPORT, Kredi Kartlarıyla yapılacak ödemelerin en üst seviyede güvenli ortamlarda yapılmasını temin etmek için en son teknolojilerle donatılmış en iyi servis sağlayıcılarla çalışmaktadır.  
 
Global Sign SSL Güvenlik Sertifikası güvencesinde, 3D Secure Servislerle arttırılan güvenli ortamlarda para transferlerinin yapılmasına ortam yaratır.