Gittikçe Yaygınlaşan Uberizasyon ile Birlikte Yük Takibi ve Yönetimi Yeni Bir Boyuta Taşınıyor.

SEKTÖRDEN HABERLER | Eklenme Tarihi : 05.11.2019


Dijitalleşmenin en çok kendini gösterdiği sektörlerden birisi lojistik. 2000’li yılların başından itibaren yaygınlaşan paylaşım ekonomosi teknolojiyle birlikte bambaşka bir boyut aldı. Paylaşım ekonomisi klasik modellerden farklı olarak tedarikçileri ve son kullanıcıları ihtiyaçlarına uygun olarak farklı modellerle biraraya getirebiliyor.

Ekonomi dönüşüyor…

GELENEKSEL VE PAYLAŞIM EKONOMİSİ MODELLERİNİN KIYASLAMASI

800

UBER ile başlayan yeni akım, birçok sektörü derinden etkileyen yeni paradigmalar yaratıyor. Lojistik de bu sektörünlerin başında geliyor. Artık yükünüze uygun kamyonu, beklediğiniz özelliklere uygun, istediğiniz yer zamanda bulabiliyorsunuz. Tüm taşıma dokümanlarınıza dijital olarak cep telefonundaki bir uygulamadan erişebiliyorsunuz.

Benzer durum kamyoncu için de geçerli. Kamyoncu da istediği yer zamanda, istediği yere uygun yüklere cep telefondaki uygulamadan ulaşabiliyor, ödeme sistemi dahil entegre akredite sistemlerle hızla yükünü alabiliyor.

Bu yeni iş modelleriyle mükemmel iş deneyimlerine maksimum verimlilikle ve iş tatmini ile ulaşabilmek mümkün hale geliyor.

Kaynak: https://innovecs.com/blog/freight-management uberization/##targetText=In%20logistics%2C%20it%20is%20also,and%20long%2Dterm%20lease%20contracts

Uberizasyon #Yönetim #Yüktakibi #İşmodeli #Yazılım #Müşteri #İşgücü #Yük #Navlun #Donanım