BİZ KİMİZ?
 

Taşımacılığın %92’sinin karayolu ile yapıldığı ülkemiz, Avrupa’nın en büyük kamyon pazarlarından birisine sahiptir. Türkiye’de yaklaşık 850 bin kamyon her gün 600 Binin üzerinde yük almaktadır…  

Akıllı telefonlarla beraber gelen aplikasyon teknolojileriyle her geçen gün hayatımızın daha çok dokunan Endüstri 4.0 ve dijitalleşme, lojistik sektörünü de içine alarak yaygınlaşmaya ve değer yaratmaya devam ediyor.

Konum tabanlı projelerde uzmanlaşan ve farkı yaratan projeleriyle dikkat çeken grubumuz “Lojistik yönetiminin geleceği” olarak tanımladığı TIRPORT ile sektöre sıra dışı bir katkı sağlamayı hedefliyor.

Birinci yılının sonunda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen lojistik firmaları ve Yük Veren Tedarikçileri tarafından tercih edilmeye başlanan TIRPORT,  sektörün tüm paydaşlarına eşit mesafede durmayı ve dijital platform olarak buluşma yeri olarak konumlanmayı tercih etmiştir.

TIRPORT bir lojistik firması değil, tüm lojistik paydaşları ortak menfaatler için biraraya getiren dijital bir platformdur.

TIRPORT, sahip olduğu konum tabanlı teknolojiler ve geliştirdiği kişiselleştirilmiş iş modelleri ile; kamyoncuları, nakliye firmalarını, yük veren fabrika ve şirketleri, taşıma kooperatiflerini buluşturan, lojistik operasyonların etkili bir şekilde yönetilmesi ve denetlenmesine imkan sağlamaktadır.

TIRPORT, yükü olan ve taşıtmak isteyen Yük Verenlerin hızla uygun kamyonları bulmalarını sağlayan, kamyoncuların ve yük taşıyan nakliye firmalarının ise aradıkları yüke, aradıkları zaman ve yerde bir an önce ulaşmalarına imkân yaratan yeni nesil bir dijital platformdur.

TIRPORT ile geliştirdiğimiz dijital iş modeli (B2B) ile sadece Yük Verenleri ve Kamyoncuları dijital platformumuzda bir araya getirmekle kalmıyoruz; Yük veren fabrika ve şirketlere halen devam eden lojistik operasyonlarını gerçek zamanlı ve konum tabanlı İZLEME-YÖNETME(Monitoring) imkânı da veriyoruz.

Böylece Yük Verenler,  çalıştıkları lojistik firmalarını veya spottan tedarik ettikleri kamyonları kendilerine özel Dashboard’lar üzerinden gerçek zamanlı ve konum tabanlı yönetebiliyor, doğabilecek aksaklıklara önceden önlem alabiliyorlar.

Yük Verenler, Tüm nakliye operasyonlarını cepten yönetebiliyor, istedikleri yer ve zamanda uygun kamyon bulabiliyor, beğendikleri kamyoncuları “güvenilir kamyoncu” olarak tanımlayarak kendilerine özel taşıyıcı portföyleri yaratabiliyorlar.

Yaklaşık 5 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak hayata geçirilen TIRPORT, lojistik yönetimine özel bir ERP olmasının ötesinde, lojistik sektörünün tüm paydaşlarına hizmet veren ve onları biraraya getiren bir dijital iş ortağıdır.

Yapay zeka algoritmalarıyla desteklenen Aplikasyon  teknolojileriyle kamyoncular çıkış-dönüş yükü bulma çilesinden kurtulurken, büyük yük verenler günlük yüzlerce kamyonu bulan lojistik operasyonlarını etkili yönetme gücüne kavuşmaktadır. KOBİ’ler ise onlar ve müşterileri için çok değerli olan yüklerini an be an sistem üzerinden izleme, hedefine ulaştığını dijital olarak teyit etme imkanlarına kavuşuyorlar.

TIRPORT, ürettiği inovatif ve öncü çözümleriyle lojistik sektörünün geleceğini şekillendirmeye devam ediyor.


Saygılarımızla,
GRN Lojistik Teknolojileri A.Ş.